Ailelerden 8 kişi HDP ile görüştü

  • 17:48 2 Nisan 2019
  • Güncel
ANKARA - Adalet Bakanlığı ve siyasi partilerle görüşmek için geldikleri Ankara’da kent girişinde bekletilen  ve yalnızca  8  kişinin Ankara’ya girişine izin verilen Barış Anneleri ve tutsak yakınlarından oluşan heyet HDP  Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile görüştü. 
 
Tecridin kaldırılması için açlık grevinde olan tutsak aileleri ve Barış Anneleri kimi temaslarda bulunmak amacıyla Ankara’ya geldi. Ancak Gölbaşı'nda bekletilen ve kente girişleri engellenen aileleri,  temsilen sekiz kişilik bir  grup annenin Ankara’ya girişine izin verildi. Ankara’da çeşitli temaslarda bulunan aileler, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi'nde HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile görüştü. Burada aileleri Sezai ile birlikte HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Sözcüsü Ayşe Acar Başaran karşıladı. 
 
‘Elimiz yüreğimizde her an acı haber alacağız diye bekliyoruz’
 
Tüm topluma duyarlılık çağrısında bulunan  aileler,  şimdiye kadar cezaevlerinden 6 insanın yaşamına son verdiğini belirterek, “Çocuklarımız kendilerini eritirken biz de evlerimizde yemek pişiremiyoruz. Elimiz yüreğimizde her an çocuklarımızdan acı haber alacağız diye bekliyoruz. Telefonlara kötü haber alacağız diye korka korka bakıyoruz” dedi.   
 
Sezai ise, annelerin haklı kaygılarını paylaştıklarını ve yaşamı savunmak amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerini bildirdi.