Halk Nusaybin Belediyesi’ne girdi: Bizim olanı geri aldık

  • 15:36 15 Nisan 2019
  • Güncel
MARDİN - Rekor bir oyla kayyımdan geri alınan Nusaybin’de belediye eşbaşkanları mazbatalarını almalarının ardından halkla birlikte belediye binasına girdi. Rahat bir şekilde belediye binasına giren halk, “Bizim olanı geri aldık” diyerek mutluluğunu dile getirdi. 
 
31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 77’lik rekor bir oyla kayyımdan geri alınan Nusaybin’de belediye eşbaşkanları Ferhat Kut ve Semire Nergiz mazbatalarını aldı. Eşbaşkanı Sara Kaya’nın tutuklu olduğu ve 3 yıldır kayyım tarafından yönetilen ilçede bugün yeni eşbaşkanlar, encümen ve meclis üyeleri ile birlikte mazbatalarını aldı. Seçilmişlere Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Ebru Günay ve Barış Anneleri de eşlik etti. 
 
'Biz mazbatamızı 31 Mart’ta halktan almıştık' 
 
Alınan mazbata sonrası adliye kapısı önünde kısa bir konuşma yapan Eşbaşkan Semire Nergiz, "Geç de olsa mazbatamızı aldık. Biz bunu 31 Mart’ta halkımızdan almıştık zaten. Bu mazbata sadece resmi bir şeydir. Halkın olanı aldığımıza göre bundan sonra Nusaybin halkı için elimizden geleni yapacağız. Halka hizmet edeceğiz ve var olan sorunları çözmek için elimizden geleni yapacağız. Nusaybin halkı belediyesini geri aldı. Biz de en iyi şekilde hizmet edip sahip çıkacağız" diye konuştu.
 
Halk alkış ve zılgıtlar eşliğinde belediye binasına girdi 
 
Mazbatalarını aldıktan sonra HDP İlçe binasına geçen heyet burada yüzlerce kişi tarafından alkış ve zılgıtlar ile karşılandı. Buradan yine zılgıtlar eşliğinde parti binasından çıkan kitle araçlarla belediye binasına geçti. Kadınların ve gençlerin büyük coşkusu eşliğinde belediye binası önüne giden eşbaşkanlar burada halka teşekkür konuşması yaptı. Belediye binası önünde konuşan eşbaşkan Ferhat Kut, "Bu belediye ait olana geri döndü. Bizim de üzerimize düşen bundan sonra halka en iyi şekilde hizmet etmektir. Bundan sonra sadece bunun için çalışacağız" dedi. 
 
Konuşmanın ardından kitle coşkulu bir şekilde belediye binasına girdi. Makam odasına alkışlar ve zılgıtlar eşliğinde giren kadınların coşkusu da dikkatlerden kaçmadı. Eşbaşkanların girişinin ardından belediye binasına halkın yoğun ziyareti de dikkatlerden kaçmadı. Belediyeye rahat bir şekilde giren halk “Bizim olanı geri aldık” diyerek yaşadığı mutluluğu dile getirdi.