Kardeş belediyenin çalışmaları da kayyıma mal edildi!

  • 09:01 16 Mayıs 2019
  • Güncel
MARDİN - Kayyımdan geri alınan Derik Belediyesi’yle kardeş olan Kocaeli Belediyesi tarafından yaptırılan ve 450 bin TL’ye mal olan parkın maliyeti Derik Belediyesi’nin kasasından çıkmış gibi gösterildi. 
 
Mardin’in Derik ilçesinde, 31 Mart yerel seçimlerinde kayyımdan geri alınan belediyede sorunlar bitmiyor. Milyonlarca borçla bırakılan belediyenin kasası boşaltılırken, kayyım döneminde yapılan harcamalara da yenileri eklenmeye devam ediyor. Kayyım zamanında ilçe merkezine yapıldığı belirtilen 8 parkın maliyeti toplamda 1 milyon 408 bin 805 TL olarak kayıtlara geçirildi. 
 
Kardeş belediye ödedi kayyımın hizmet kalemine geçirildi 
 
Bu parklardan biri olan “Şehit Korucu Nuri Dinç Parkı” kayıtlara göre, kardeş belediye olarak görülen Kocaeli Belediyesi tarafından yaptırıldı. 450 bin TL’ye mal olan parkın maliyeti de Derik Belediyesi’nin kasasından çıkmış gibi gösterildi. Bir adet oyun ve spor alanından oluşan parkın her yerinde Kocaeli Belediyesi’nin amblemi bulunurken, parkta çalışan belediye işçileri de parkın Derik Belediyesi tarafından yapılmadığını iddia etti.