Abdullah Öcalan'ın avukatı: Bu açıklamayı tek başına güvence olarak göremeyiz

  • 16:08 16 Mayıs 2019
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün İmralı'da avukat görüş yasağının kaldırıldığı bilgisinin yeni olmadığın altını çizen Abdullah Öcalan'ın avukatı Rezan Sarıca, "Bu açıklamayı tek başına güvence olarak göremeyiz. Üstelik 10 Mayıs'ta aileye ilişkin yeni bir görüşme yasağı kararı alındı ve bu karar bize tebliğ edildi" dedi. 
 
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşme yasağına ilişkin kararların kaldırıldığını açıkladı. Bakan Abdulhamit Gül'ün, "Görüşme yasağına ilişkin kararlar kaldırıldı ve görüşme imkanı getirildi" açıklaması üzerine Abdullah Öcalan'ın avukatı Rezan Sarıca, Medya Haber'e açıklamayı değerlendirdi. 
 
Ailelere 3 aylık görüş yasağı getirildi. 
 
Rezan, "Biz müvekkilimize dönük bu kararı 6 Mayıs'ta kamuoyuna duyurmuştuk. Bu yeni bir bilgi paylaşımı değil. 2 Mayıs'ta gerçekleştirdiğimiz görüşmeden bu yana henüz bir görüşme yapmış değiliz. Başvurularımıza da şimdiye kadar yanıt verilmedi. Bu açıklamayı tek başına güvence olarak göremeyiz. Üstelik 10 Mayıs'ta aileye ilişkin yeni bir görüşme yasağı kararı alındı ve bu karar bize tebliğ edildi" şeklinde konuştu.