Ekin Ceren ölümünün 14’üncü yılında anıldı

  • 14:54 31 Mayıs 2019
  • Güncel
ANKARA - Federal Kürdistan Bölgesi’nde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden PKK’li Ekin Ceren Doğruak (Amara), ölümünün 14’üncü yılında mezarı başında yine en sevdiği papatyalarla anıldı.
 
31 Mayıs 2005 yılında Federal Kürdistan Bölgesi’nde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden PKK’li Ekin Ceren Doğruak (Amara), ölümünün 14’üncü yılında mezarı başında anıldı. Karşıkaya Mezarlığı’nda yapılan anmaya, Ekin Ceren’in annesi Hülya ve babası Nusret Doğruak, okul arkadaşları ile HDP Ankara İl Örgütü katıldı.  Mezarlığa, Ceren’in sevdiği papatyalar ve güller bırakıldı. 
 
‘Mücadelesini yaşatmaya devam edeceğiz’
 
Anmada konuşan Avni Kalkan, mezarlığa yılda bir kere dahi olsa gelebildiklerini ancak Ekin’in her zaman yüreklerinde olduğunu belirterek, “Ekin’i unutmadık, unutmayacağız. Onun mücadelesini yaşatmaya devam edeceğiz” dedi. 
 
‘Dağlara sevdalı kızım’
 
Baba Nusret Doğruak ise özleminin gün geçtikçe büyüdüğünü ifade ederek şunları söyledi: “Canım kızım, annesinin kır papatyası, dağlara sevdalı deniz kızı Ekin Ceren’inimiz bir tanemiz seni çok seviyoruz. Seni çok özlüyoruz.”