Ezaz’da Eli Sico’nun tecavüz ettiği çocuk kaçırıldı, bebeği çöpe atıldı

  • 11:27 7 Haziran 2019
  • Güncel
EZAZ - Türkiye’nin desteklediği ÖSO gruplarının denetiminde olan Ezaz’da çete lideri Eli Sico tarafından tecavüze maruz kalan bir çocuğun tecavüzden doğan bebeği çöpe atıldı. İsmi öğrenilemeyen çocuktan haber alınamıyor. 
 
Türkiye’ye bağlı ÖSO gruplarının denetiminde olan Ezaz’ın Sico Mahallesi’nde önceki gün çöpe atılmış bir bebek bulundu. Ölmek üzeri iken bulunan bebek çevredekiler tarafından hastaneye götürüldü. 
 
Konuya ilişkin bilgi veren yerel kaynaklar ise bebeğin tecavüz sonucu dünyaya geldiğini çöpe atıldığını belirtti. 
 
Kaynaklar, bölgede kadın ve çocuklara yönelik suçlara karışan Türkiye destekli Asifet Şimal isimli grubun lideri Eli Sico 15 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiğini aktardı. 
 
İsmi açıklanmayan çocuğun gebe olduğunun ortaya çıkmasının ardından ailesi Eli Sico isimli çete başından şikayetçi olduğu belirtildi. 
 
Aile tehdit edildi
 
Aileyi tehdit eden Eli Sico’nun daha sonra çocuğu kaçırarak, doğum yaptıktan sonra bebeği elinden aldığını belirten kaynaklar, bebeğin Eli Sico’nun elemanları tarafından çöpe atıldığını aktardı. 
 
Çevredekiler tarafından bulunan çocuğun bir gözünü kaybettiği ve ağır yaralı olduğu belirtildi. 
 
Tecavüz mağduru çocuğun akıbeti hakkında ise bilgi alınamadı. 
 
Bölgede kadın ve çocuklara yönelik suçlar dikkat çekiyor
 
Türkiye destekli ÖSO gruplarının denetimde olan Ezaz, Cerablus, Bab ve Efrin’de özellikle kadın ve çocuklara yönelik suçlar dikkat çekiyor. 
 
Cerablus’ta geçtiğimiz aylarda bir kadın çeteler tarafından sokak ortasında katledilmişti. Yine Ezaz’da 4 gün önce bir kadın tecavüz edilerek katledilmiş halde bulunmuştu. 
 
Efrin’de ise Suriye Kadın Meclisi’nin verilerine göre; 18 Mart 2018’den bu yana bine yakın kadın ve kız çocuğu çeteler tarafından kaçırıldı.