Sözlü saldırıya maruz kaldı şikayetçi oldu, ifadesi 3 saat sonra alındı

  • 09:13 12 Haziran 2019
  • Güncel
MARDİN - Mardin’de gittiği bir işletme sahibi ve çalışan tarafından hakarete maruz kalarak kovulan Hülya Kılıç, iki erkek hakkında suç duyurusunda bulunurken, ifade için gittiği emniyette 3 saat boyunca bekletildi. 
 
Mardin’de geçtiğimiz günlerde gittiği O.N.A. adlı kafenin sahibi M.A. ve çalışanı Ş.A. tarafından hakarete uğrayıp tehdit edilerek mekândan atılan Hülya Kılıç (22), sorumlular hakkında Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu. Olaydan sonra ifade için gittiği emniyette 3 saat bekletilen Hülya, kendisini tehdit edip hakaret eden kişilere karşı sonuna kadar mücadele edeceğini belirtti. 
 
Hakarete maruz bırakıldı!
 
4 aydır yaşadığı kentte daha önce de gittiği işletme sahibi M.A. ile tartışma yaşadıklarını söyleyen Hülya, kafeye ikinci gidişinde çalışan Ş.A. tarafından “Sen bu mekâna giremezsin Murat beyin emri defol git” söylemlerine maruz kaldığını ifade etti.
 
Yaşanan olaydan sonra Ş.A.’nın yanına giderek “Bana bu şekilde söylemlerde bulunamazsınız” dediğini ifade eden Hülya, “Çok uzatma defol git” cevabıyla karşılaştığını ve fiziksel müdahaleye maruz kaldığını aktardı. Yaşanan kısa atışmadan sonra kendisine “Bu kadını buradan çıkarın bir daha da Mardin’de bir mekâna sokmayın” gibi söylemlerde bulunulduğunu kaydeden Hülya, konuşmanın sonunda 3 çalışanın üstüne gelmesiyle mekandan ayrıldığını dile getirdi. 
 
‘Polis ifademi 3 saat sonra aldı’
 
Aynı gün Artuklu İlçe Emniyeti’ne giderek ifade eden veren Hülya, “Yanıma komiser geldi masanın üzerine oturarak çok rahat bir şekilde bana ‘Ee sen de o mekâna gitme’ dedi. Bende ona adamlar beni tehdit edip hakaret ederek kovdular. İfademi alacağınız yerde bana yardımcı olacağınız yerde o mekâna gitme diyorsunuz dedim. Acaba benim yerimde eşiniz ya da kız kardeşiniz olsaydı aynı şeyi yapar mısınız diyerek tepki gösterdim. Daha sonra bir polis memuru resmen benimle dalga geçerek ‘yanlış yerdesin Turizm Bakanlığı’nda olman gerek’ dedi. 3 saat orada bekletildikten sonra ifademi aldılar. Her polis memuru bana aynı şeyleri sordu. Aynı gün olayın yaşandığı kafeye gittik.  Ş. A. kendi istediği zaman gelip ifade verdi. Bu olay Cumartesi günü yaşandı ben Pazar günü savcılığa gittim. Savcılıkta da suç duyurusunda bulundum” dedi.
 
‘Bugün bana bunu yapan yarın başka insanlara neler yapmaz’
 
Başlattığı hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğinin altını çizen Hülya, “Daha sonra olayı sosyal medya üzerinden duyurdum. Böyle ses getireceğini düşündüm. Çünkü tek başıma gerçekten ben bunlarla savaşacağımı sanmıyorum. Buna da gücüm yok. Adalet var ama adalete ne kadar güveniyoruz? Gittiğim karakolda polis memurunun bana ‘Sende o mekâna gitme’ diyebileceği adaletin azınlık olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Avukat tutacağım. Davacı ve şikâyetçiyim. Sadece bana değil daha önce kendi personellerine de aynı şeyleri yapmışlar elimde mesajlar var. Aynı gün olayı gören şahitler var. Bu tanıklar benden sonra gidip ifade vermişler. Kendi personellerine bile haksızlık yapıyorlar. Beni herkesin içinde tehdit eden ve herkesin duyacağı şekilde mekândan kovan insanlar yarın bir gün başka insanlara neler yapmazlar” diye belirtti.