Mazıdağı’ndaki Kültür merkezi Milli Eğitim Bakanlığı'na hibe edildi

  • 09:06 22 Haziran 2019
  • Güncel
MARDİN - Seçimlerden sonra kayyımdan geri alınan Mazıdağı Belediyesi’nde toplam borcun 3 milyon olduğu öğrenilirken ilçede yapılan kültür merkezinin ise seçimlerden bir ay önce Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe edildiği öğrenildi.
 
31 Mart yerel seçimlerinde büyük bir oy farkıyla kayyımdan geri alınan yerlerden biri olanMerdin’in Mazıdağı Belediyesi’nde belediye eşbaşkanları mazbatalarını aldıktan sonra girdikleri belediyede kesme şeker dahi bulamamıştı. Üç yıl boyunca kayyım tarafından yönetilen ve önündeki polis ablukası ile karakola benzetilen belediyede kayyım sürecinde yapılan ihaleler ve harcamaların silindiği öğrenildi. Çoğu harcamanın nereye gittiğinin bilinmediği belediyede kayyımdan geriye kalan toplam borç da 3 milyon 434 bin TL.
 
Kültür merkezi hibe edildi!
 
Kayyım zamanında yapılan ve o süreçte işi biten çalışmaların harcamasının dahi ödenmediği öğrenilirken, 30 köye sadece salıncak ve tahterevalliden oluşan oyun grubu ihalesine de 664 bin TL ödendiği ortaya çıktı. Bunların yanı sıra ilçede üç katlı, içinde 6 adet misafir odasının da olduğu kayyım tarafından 2 milyon 700 TL harcanarak yapılan Kültür Merkezi’nin de seçimlerden bir ay önce Milli Eğitim’e hibe edildiği öğrenildi. İlçedeki gençler tarafından hiç kullanılmadan milli eğitime hibe edilen binanın içinde temizlikçi dışında kimsenin çalışmadığı ve binanın sürekli boş kaldığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.