Gazeteci Reyhan Hacıoğlu ile birlikte Bakırköy cezaevinden 4 kadın tahliye oldu

  • 22:43 28 Haziran 2019
  • Güncel
İSTANBUL- Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin bugün görülen 5'inci duruşmasında gazetenin editörü Reyhan Hacıoğlu tahliye edildi. Başka bir davadan yargılanan 3 kadın daha tahliye edilerek bulundukları Bakırköy Cezaevi'nden serbest bırakıldı. 
 
Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin 3’ü tutuklu 14 çalışanının İstanbul 23’üncü Ağır Ceza mahkemesinde yargılandığı davanın 5’inci duruşmasında, tutuklu yargılanan gazetenin İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar ve editörler Mehmet Ali Çelebi ile Reyhan Hacıoğlu tahliye edildi. 
 
Bakırköy Cezaevinde tutulan ve İstanbul 22'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşması görülen Aygül Turhan, Aysel Güler ve Münevver İlingi isimli kadınlar tahliye edildi. 4 kadının tahliye edilmesinin ardından yakınları ve arkadaşları Bakırköy Kadın kapalı cezaevine gelerek geç saate kadar tutsak kadınların çıkışını beklediler. 
 
Tahliye olan kadınlar cezaevi çıkışında alkış ve zılgıtlarla karşılandı.Burada kısa bir konuşma yapan Reyhan Hacıoğlu “Tahliye olmak güzel bir duygu. Ancak içeride birçok tutsak var. Yine aynı şekilde hasta tutsaklar var. Yeni yargı paketi gündemde. Bir gazeteci olarak dileğim ve temennim herkesin kapsayacak adil bir sonucun çıkmasıdır. Gecikmiş bir adaletti bu gün sağlandı. Sadece bizler için değil çok sayıda arkadaş var içeride. Dilerim herkes en kısa sürede özgülüğüne kavuşur” dedi.