Vesile ve 5 yaşındaki kızı Arin bugün tahliye ediliyor

  • 09:08 4 Temmuz 2019
  • Güncel
MARDİN - Sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle 1 yıl 10 ay hapis cezası verilen ve iki kızıyla cezaevine gönderilen Vesile Yüksel’in bugün tahliye edilmesi bekleniyor. 
 
Mardin'de 2017 yılının Şubat ayında sosyal medya paylaşımlarında “örgüt propagandası” yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece "PKK bir terör örgütü müdür?" sorusuna verdiği "Hayır" cevabından sonra tutuklanan Vesile Yüksel’e 1 yıl 10 ay hapis cezası verilmişti. Cezası onandıktan sonra kızları 3 yaşındaki Arin Mirkan ve 5 yaşındaki Avesta ile cezaevine giren Vesile, 15 Ocak’ta cezası bitmesine rağmen, Bayburt M Tipi Kapalı Cezaevi yönetimi tarafından “disiplin cezası” gerekçesiyle tahliye edilmemişti.  
 
 Bugün tahliye edilecek
 
Kızı Avesta 7 yaşına girmesi nedeniyle cezaevinden daha önce çıkmış, Arin ise Aralık ayında cezaevinde 5 yaşına girmişti. Yakılan infazı sonrası aylardır cezaevinde tutulan Arin ve annesi Vesile bugün tahliye edilecek. Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde kaldıktan sonra Bayburt M Tipi Kapalı Cezaevi’ne sürgün edilen Vesile’nin yapılacak işlemlerin ardından cezaevinden çıkarılması bekleniyor.
 
Yollarını gözlüyor
 
Haberi öğrenen ve aylardır kız kardeşi ile annesinden uzakta yaşayan Avesta, dışarıda elinde fotoğraflarla bekliyor.