Kızıltepe'de katledilmek istenen kadına 'Koruma' verilmiş!

  • 09:01 5 Temmuz 2019
  • Güncel
Medine Mamedoğlu
 
MARDİN - İki gün önce Kızıltepe'de Ali Aydın tarafından katledilmek istenen Hülya Duman, yoğun bakımdan çıkarılarak normal servise alındı. Katletme girişiminden önce dört defa koruma talep ettiğini ve olaydan bir gün önce tehdit edildiğini söyleyen Hülya, "Eğer bırakılırsa bu kez özsavunmamı kullanacağım. Yeter artık" dedi. 
 
İki gün önce Mardin'in Kızıltepe ilçesi Kilise Caddesi’nde Hülya Duman (33) adında bir kadını katletmeye çalışan Ali Aydın adlı erkek gözaltına alındı. Kolundan ve böbreğinden aldığı darbeler ile yaralanan Hülya'nın yoğun bakıma alındığı hastanede tedavisi devam ediyor. Darp edildiği esnada 6 aylık bebeğinin kucağında olduğu öğrenilen Hülya'yı katletmeye çalışan erkeğin uzaklaştırma aldığı, Hülya'ya da emniyet tarafından koruma verildiği öğrenildi.  
 
'Çocuğum karnımdayken beni dövüyordu'
 
Yaşanan olayın yeni olmadığını ve hamileyken dahi evli olduğu Ali Aydın tarafından darp edildiğini söyleyen Hülya, "7 ay önce daha çocuğum karnımdayken bizi terk etti. Üç tane çocuğum var. Benim karnım burnumda beni aç bırakıyordu beni dövüyordu.  Başka birinin peşinden İstanbul'a gitti.  O gittikten sonra ben kendi çocuklarıma baktım. Çocuğum dünyaya geldi. Bize de bir sürü borç bırakmıştı. Resmî nikâhım yok imam nikahlıydık" dedi. 
 
'Oğlumu tehdit etti karakola gittiğimde ‘senlik bir şey yok’ dediler’
 
Gittikten sonra Ali Aydın’ın peşini bırakmadığını ve defalarca tehdit edildiğini belirten Hülya, emniyetten dört defa koruma talep ettiğini ve en sonunda koruma alabildiğini ama bir işe yaramadığını söyledi. Yaralanmadan bir gün önce Ali Aydın’ın oğlunu tehdit ettiğini dile getiren Hülya, "Defalarca karakola gittim. Dört defa koruma talep ettim ve en son verdiler. Ancak o da gördüğünüz gibi bir işe yaramadı. Beni sürekli rahatsız ettiği için uzaklaştırma da almıştı. Bu olay yaşanmadan bir gün önce oğlumu aramış ve ona ‘Senin anneni öldüreceğim’ demişti. Ben de bunun üzerine karakola gittim. Onlara bunu söyledim onlarda bana ‘sana direk yapılan bir tehdit yok. Biz bir şey yapamayız’ dediler. Ondan sonra da bu olay yaşandı zaten" diye konuştu.
 
'Namus namus diyerek gelip beni bıçakladı'
 
Adalet istediğini ve kişinin gerekli cezayı alması gerektiğini dile getiren Hülya, "Eğer adalet yerini bulmaz ve cezasını çekmez ise bu kez öz savunmamı kullanacağım. Ben ona hiç bir şey yapmadım o bana yaptı. Namus namus deyip gelip bana saldırdı. Bütün komşularım bana neler yaptığını biliyor. O neler yapıyor sonra da namus deyip gelip beni öldürmeye çalışıyor" diye belirtti. 
 
'Adalet istiyoruz'
 
Hülya'nın annesi Tenzile Duman ise yaşananları şu şekilde anlattı: "Benim kızım o gün bizdeydi. Daha sonra kızlarıyla birlikte markete gidecekti. Ama o adam yol ortasında kızımı bebeği kucağındayken bıçakladı. Onları bırakıp gitti ama yine de peşlerini bırakmadı. O adamın cezasını çekmesini istiyoruz. Adalet yerine gelsin. Kızımın başına getirmediği şey kalmadı. Biz adalet istiyoruz."