Diğdem'den kaçırılan çocuğu için çağrı

  • 16:50 11 Temmuz 2019
  • Güncel
İSTANBUL - Çağrı Çapraz’ın çocuğu Özgür Botan Çapraz’ı kaçırdığını iddia eden Diğdem Şenol, çocuğunun yaşamından endişe duyduğunu belirterek yetkililere seslendi. 
 
Boşandığı Çağrı Çapraz isimli erkek tarafından çocuğu Özgür Botan Çapraz’ın (10) kaçırıldığını iddia eden anne Diğdem Şenol, İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi'nde basın toplantısı düzenledi. 
 
Basın toplantısında konuşan Diğdem Şenol, “Eski eşim Çağrı Çapraz ile 13 Ocak 2015 tarihinde İstanbul 5. Aile Mahkemesi’nin kesinleşen kararla boşandık. Boşanma kararına göre oğlumuz Özgür Botan Çapraz’ın velayeti bana verildi. Eski eşim uzun zamandır uyuşturucu madde satışından dolayı Van Açık Ceza evinde yatmaktadır. Mahkeme kararına göre eski eşimin oğlumuzu 10 gün süreyle görme hakkı vardı. Haziran ayında bana açık cezaevinden kısıtlı bir süre izin alabildiğini ve bu sürede çocuğumuzu görmek istediğini söyledi” dedi. 
 
'Beni tehdit etti'
 
Çağrı Çapraz’a çocuğunun babası olduğu için izin verdiğini ifade eden Diğdem, “Eski eşimin annesi Müfide Çapraz ve halasının oğlu Yaşar Kanbaz, 12 Haziran’da Hadımköy’de çocuğumu benden aldılar. Normal şartlarda 10 günlük süre içerisinde çocuğu bana geri getirmeleri gerekiyordu ama uzun süredir görmediği için 15 gün izin verdim. 15 gün sonra oğlumu istemek için aradım cevap vermedi. Ben de mesaj yoluyla oğlumu geri istedim. Bana sosyal medya aracılığıyla oğlumuzu yurtdışına kaçırdığını ve bir daha yüzünü göremeyeceğimi söyledi. Oğlumun sesini bir daha duymamakla beni tehdit etti” diye konuştu. 
 
'Oğlumun bana geri verilmesini istiyorum'
 
Diğdem, çocuğunun yaşamından ve sağlığından endişe duyduğunu belirterek, şunları söyledi: “Oğlumla en son telefonla konuştuğumda ‘köy gibi bir yerde olduğunu, karnının aç olduğunu ve artık eve gelmek istediğini’ söyledi. Oğlum nerede olduğunu bilmiyordu. Çağrı Çapraz şuan hapishaneden firar durumunda hapishane yönetimi hakkında soruşturma başlattı. Oğlumun ciddi olarak kansızlık ve kılcal damarlarında hastalığı bulunuyor. Oğlumun sürekli devam eden tedavileri ve kullanması gereken ilaçları var. Bir an önce yetkililerden oğlumun bulunmasını ve bana geri verilmesini istiyorum.”