HDP Kadın Meclisi: Kadınları Dersim Dağ’a yönelik linç kampanyasına karşı çıkmaya çağırıyoruz

  • 15:08 21 Temmuz 2019
  • Güncel
ANKARA - HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’a yönelik son dönem medya aracılığıyla başlatılan karalama kampanyasına ilişkin HDP Kadın Meclis’i açıklama yaparak, “Tüm kadınları Dersim Dağ vekilimize yönelik linç kampanyasına karşı çıkmaya çağırıyoruz” diyerek dayanışma çağrısında bulundu.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi yaptığı yazılı açıklamayla HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’a yönelik son dönem medya aracılığıyla başlatılan karalama kampanyasına kınayarak tüm kadınları, Dersim Dağ’a yönelik linç kampanyasına karşı çıkmaya çağırdı.
 
HDP Kadın Meclisi, “Tüm kadınları Dersim Dağ vekilimize yönelik linç kampanyasına karşı çıkmaya çağırıyoruz” başlığıyla sosyal medya hesapları üzerinden paylaştıkları açıklama şöyle;
 
“İktidar uzunca bir süredir partimiz HDP’yi hedef haline getirmektedir. Parti yönetici ve çalışanlarımıza, vekillerimize yönelik siyasi soykırım operasyonlarıyla milyonların iradesini temsil eden HDP’yi yok etmeyi ve etkisizleştirme amacına ulaşmayı başaramayan AKP-MHP ittifakı, son dönemlerde Meclis’ten sokağa her yerde özellikle kadın vekillerimizi hedef alan sözlü ve fiziki saldırıların dozunu yükseltmiştir.
 
İktidarın talimatları doğrultusunda kolluk kuvvetleri kadın vekillerimizi doğrudan hedef alan saldırılar gerçekleştirmektedir. En son olarak da Diyarbakır Milletvekilimiz Dersim Dağ’a yönelik yandaş medya üzerinden bir linç kampanyası başlatılmıştır.
 
Meclis’in en genç vekili olarak barış ve demokrasi mücadelesi yürüten Dersim Dağ vekilimiz Diyarbakır halkının ve kadınların seçilmiş iradesidir. Dersim Dağ arkadaşımızın yanında olduğumuzun, barış, demokrasi ve kadın özgürlük mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizin bilinmesini isteriz. Tüm kadınları bu linç kampanyasına karşı çıkmaya çağırıyoruz.”