İzmir’de bir kadın katledildi: Zümrüt’ün hesabını soracağız

  • 09:05 18 Ağustos 2019
  • Güncel
İZMİR - Dikili ilçesinde Zümrüt Er isimli kadın, boşandığı erkek Ertan K. ve babası Özkan K. tarafından katledildi. Zümrüt, kadınların omzunda toprağa verildi . Dikili Kadın Platformu üyesi Gülay Demir, “Bu cinayetin hesabını soracağız” dedi. 
 
İzmir'in Dikili ilçesinde Perşembe günü Zümrüt Er isimli kadın, 4 ay önce boşandığı erkek Ertan K. ve Ertak K.’nin babası Özkan K. tarafından katledildi. Ateşli silahla vurulan Zümrüt K. ağır yaralanırken, fail erkekler olay yerinden kaçtı. Zümrüt, Dikili Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Olaydan bir süre sonra polise teslim olan failler, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 
Zümrüt Er için dün cenaze töreni düzenlendi. Dikili Kadın Platformu’nun da katıldığı törende cenaze namazının kılınmasının ardından, Zümrüt’ün cenazesini kadınlar omuzladı. 
 
Cenazeye katılan kadınlar, Dikili Mezarlığı’na kadar yaptıkları yürüyüşte “Kadın cinayetlerine son”, “Adalet istiyoruz” ve “Kadına uzanan eller kırılsın” sloganları attı. Dikili Kadın Platformu üyesi Gülay Demir yaptığı açıklamada, "Üzüntümüz derin, acımız büyük. Gözyaşları içinde Zümrütümüzü toprağa verdik. Yaşanan bu cinayetin hesabını soracağız. Süreci sonuna kadar takip edeceğiz. Adalet istiyoruz" dedi.