JINNEWS’e gönüllü muhabir ol, sözümüzü birlikte söyleyelim

  • 09:43 19 Eylül 2019
  • Güncel
HABER MERKEZİ - JINNEWS olarak kadın, çocuk odaklı, ekolojik, hak temelli habercilik ilkelerini benimseyerek başlamış olduğumuz yolculukta dayanışma ile sesimizi daha da yükseltmek, sözümüzü daha fazla söyleyebilmek için gönüllü muhabirlik kampanyası başlatıyoruz.
 
Kadın haber ajansı JINNEWS olarak, “JINNEWS'e gönüllü muhabir ol sesimizi birlikte yükseltelim, sözümüzü birlikte söyleyelim” kampanyası başlatıyoruz. Haklarımıza, yaşamımıza dönük saldırıların büyüdüğü bir dönemden geçiyoruz. Bir taraftan kadın mücadelesinin sonucu olan İstanbul Sözleşmesi, nafaka hakkı geri alınmak istenirken, diğer taraftan da kadınlar katlediliyor, şiddete maruz bırakılıyor, maruz bırakıldıkları hak ihlalleri de meşrulaştırılmak isteniyor. Bu saldırılara karşı ise kadınlar mücadelelerinden geri adım atmıyor.
 
Yaşamın her alanında kadın, doğa, çocuk düşmanı, eril, ayrımcı politikalara karşı yüzyıllardır süren özgürlük ve eşitlik mücadelesi bugün de yükselmeye devam ediyor.
 
Bizlerin de JINNEWS olarak mücadele verdiğimiz alanların başında basın ve medya geliyor. Her gün şiddete maruz bırakılmaya, katledilmeye dönük yaşadığımız öfkemizi; yaşamlarımıza dönük saldırıların meşru kılındığı eril medyayı, eril medyanın beslendiği eril yargıyı, siyaseti teşhir etme gücüne dönüştürüyoruz. Toplum olarak, özelde de kadınlar olarak yaşamlarımızın, haklarımızın, demokratik kazanımlarımızın saldırılarla geriletilmek istendiği bu süreçte, kadın kimliğimizden, kapatılan kadın ajanslarından, cesur meslektaşlarımızdan, feministlerden, ekolojistlerden, insan hakları savunucularından ve kadın özgürlük mücadelesinden aldığımız güç ile 25 Ekim 2017’de yola çıktık. İki yılımızı geride bırakırken, kadının sözünü daha çok söylediği, sesini duyurduğu bir platform olma iddiamızı sürdürüyoruz. Bu iddiamız doğrultusunda yaşamın her alanından, kadının olduğu her yerden, kadın emeğini, direnişini görünür kılarken; kadına yönelik şiddet, baskı politikalarını teşhir ederken yalnız olmadığımızı biliyoruz.
 
Kadına yönelik şiddetin bu kadar artarak devam ettiği, bunun karşısında cezasızlık politikasının sürdüğü bu dönemde; dayanışma ile kısılmak istenen sesimizi, sözümüzü birlikte yükseltelim.
 
Öznesi kadın olan yaşamdan kesitleri video, fotoğraf ile paylaşarak dayanışalım, kadın kimliğini görünür kılalım. Tüm kadınları kendi ajansları olan Jinnews ile dayanışmaya ve gönüllü muhabirimiz olmaya çağırıyoruz.
 
Tek yapman gereken tanıklık ettiğin kadının başarı, mücadele öyküsünü ve kadına, çocuğa, doğaya dönük tüm hak ihlallerini bizimle paylaşmak.
 
WhatsApp ihbar numaramız: 0530 235 66 56