HDP önünde oturan Mevlüde Üçdağ’ın oğlunun DAİŞ’te olduğu iddiası

  • 09:04 24 Eylül 2019
  • Güncel
DİYARBAKIR - HDP Diyarbakır İl binası önünde çocuklarının dağa gönderildiğini iddia ederek oturma eylemine katılanlardan Mevlüde Üçdağ’ı yakından tanıyanlar, oğlunun dağda değil DAİŞ’te olduğunu iddia etti.
 
Çocuklarının dağa gönderildiğini iddia ederek Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl binası önünde ailelerin bekleyişi sürüyor. Günlerdir il binası önünde oturan ailelere ilişkin her gün yeni bir bilgi gün yüzüne çıkarken, 9 Eylül’den beri oturan Mevlüde Üçdağ ile ilgili de yeni bir iddia ortaya çıktı. Mevlüde Üçdağ’a ilişkin havuz medyasında, “Diyarbakır’da oturan Mevlüde Üçdağ, 5 yıldır haber alamadığı oğlu Ramazan (22) için 9 Eylül günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un ziyareti sırasında HDP önüne gelip eyleme katıldı” şeklinde bilgi geçiyor.
 
‘HDP önünde oturan kadın iş sözü aldı’ iddiası!
 
Mevlüde’yi çok iyi tanıdığını söyleyen fakat ismini vermek istemeyen bir yurttaş, Mevlüde’nin oğlunun DAİŞ’e katıldığını ve her gün oğlu ile telefonda konuştuğunu iddia etti. Yurttaş haberleri izlediği esnada Mevlüde’yi gördüğünü ve şaşırdığını ifade ederek, “Mevlüde’nin oğlu İmam Hatip Lisesi’ne gidiyordu.  Çocuk gitmek istemediği için babası ile sürekli tartışıyordu. Çocuğun sonradan DAİŞ’e katıldığını söylediler. Ayrıca DAİŞ’e gittiğinden beri de oğlu ile her gün telefonda konuştuğunu da biliyorum. Mevlüde’nin oğlu dağa gitmemiş. Mevlüde ve AKP’liler görüşmüş ve iş sözü almış. Bunun üzerine gidip HDP önünde oturmuştur” dedi.