Cinsel istismarda bulunan erkek açığa alındı

  • 09:01 5 Ekim 2019
  • Güncel
MARDİN - Mardin merkezde bulunan bir okulda Edebiyat öğretmenliği yapan Y.K. isimli erkeğin, bir öğrencisini sistematik cinsel istismara maruz bıraktığı ortaya çıktı. Suçun yargıya taşınmasının ardından hakkında ceza istemiyle iddianame hazırlanan Y.K.’nin açığa alındığı öğrenildi.
 
Cezasızlık politikaları ile artan cinsel istismar olaylarından biri de Mardin’de yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Mardin Merkez’de bulunan Okay Yaşar Anadolu Lisesi’nde Edebiyat öğretmeni olan Y.K. isimli erkeğin, öğrencisi olan bir çocuğu sistematik cinsel istismara maruz bıraktığı öğrenildi.
 
Suçun ortaya çıkmasının ardından tanık yoluyla hakkında kamu davası açılan öğretmen görevinden uzaklaştırılırken, “çocuğa karşı cinsel taciz” suçlamasıyla Y.K. hakkında hazırlanan iddianame Mardin 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
 
Dersine girdiği öğrenciye aylarca cinsel istismarda bulundu
 
Hazırlanan iddianamede çocuğun, “Edebiyat dersine giren öğretmen tarafından cinsel taciz niteliğindeki eylemlere maruz kaldığına” yer verildi. İddianamede, alınan tanık ifadeleri de olayı doğruladı. Sanığın, çocuğu telefon üzerinden atılan mesajlarla da istismar ettiği bilgisi de iddianamede yer aldı.
 
Öğretmen açığa alındı
 
Tanık ifadelerinin ardından Y.K. hakkında soruşturma başlatılırken, sanık suçlamaları reddetti. Delilleri ve ifadeleri göz önüne alan mahkeme Y.K.'nin ceza alması istemiyle hazırlanan iddianameyi kabul etti.
 
Y.K. hakkında açılan soruşturma sonrası açığa alındı.