Nusaybin’de 4 kadın yaralandı: Ölümün eşiğindeyiz

  • 20:16 9 Ekim 2019
  • Güncel
MARDİN - Nusaybin-Qamişlo sınır hattında şiddetli çatışmalar yaşanırken, Kışla mahallesinde 4 kadının yaralandığı öğrenildi. Ajansımıza ulaşan ilçe halkı, “Buranın durumu çok kötü. Halk evlerden çıkamıyor. Ölümün eşiğindeyiz” sözleri ile yaşanan durumun ciddiyetini dile getirdi. 
 
Türkiye'nin Kuzey ve Doğu Suriye sınırına başlattığı operasyon sonrasında Qamişlo-Nusaybin sınır hattında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Qamişlo kent merkezi de savaş uçakları ile bombalanırken, sınıra çok sayıda ambulans sevk edildi. Nusaybin ilçe merkezinden yaşanan çatışmaların sesleri yankılanırken, Kışla mahallesinde 4 kadının yaralandığı öğrenildi. Yaralanan kadınların Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.  
 
Nusaybin'de halk: Ölümün eşiğindeyiz
 
İlçe merkezinde çatışma sesleri duyulurken yaşananları cep telefonu kamerası ile çeken ve ajansımıza ses kaydı gönderen yurttaşlar, "Burada saniye başı bomba patlıyor. Qamislo'nın elektrikleri kesildi. Her an bizim de kesilebilir. Caddelerden sürekli ambulans geçiyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Sınıra yakın mahallelerde insanlar bodrumlara sığınmış durumda. Sınır bombaları yetmezmiş gibi bir de tur atan zırhlı araçlardan ateş açılıyor. Buranın durumu çok kötü. Halk evlerden çıkamıyor. Anons yapıyorlar insanlar ekmek ve yiyecek malzemesi alıyorlar. Ölümün eşiğindeyiz" sözlerini kullanarak yaşanan durumun ciddiyetini dile getirdi. 
 
Zırhlı aracın önüne giderek tepki gösteren bir genç gözaltına alındı
 
Öte yandan ilçede zırhlı araçlar ile tur atan askerlere çarşı merkezinde zırhlı aracın önüne giderek tepki gösteren Rıdvan Tekin adında bir yurttaşın darp edilerek gözaltına alındığı öğrenildi. Rıdvan’ın  yerlerde sürüklendiği belirtildi. Rıdvan’ın nereye götürüldüğü hakkında ise bilgi alınamadı.  
 
Halkın tedirgin bekleyişi devam ederken, ilçede internet ve telefon hatlarının kesildiği belirtildi.