Qamişlo-Nusaybin sınır hattında çatışmalar şiddetlendi

  • 00:34 10 Ekim 2019
  • Güncel
MARDİN- Qamişlo-Nusaybin hattında şiddetli çatışmalar yaşanırken, ilçede farklı mahallelere düşen bomba parçaları ile yarlananların sayısı 9'a yükseldi. Kızıltepe’nin sınır köylerinde ise halkın evlerinden zorla çıkarıldığı iddia edildi. 
 
Türkiye'nin Kuzey ve Doğu Suriye sınırına başlattığı operasyon sonrasında Qamişlo-Nusaybin sınır hattında karşılıklı çatışmalar şiddetli bir şekilde devam ediyor. Çatışmaların yaşanmasından sonra silah ve bomba seslerinin dinmediği ilçe merkezinde çok sayıda ev ve iş yeri hasar gördü. 
 
Yaralı sayısı 9'a yükseldi
 
Yaşanan çatışmalarda evlerine ve sokaklara isabet eden bomba parçaları nedeniyle 5'i kadın 7 kişinin hastanede tedavileri devam ederken, Memduh Aslan ve ismi öğrenilemeyen bir çocuğun da yaralandığı öğrenildi. 
 
Sınıra yakın mahallede halk evlerinden çıkmaya zorlandığı iddiası
 
İlçede bomba ve silah sesleri bir an olsun dinmezken sınıra sıfır noktada bulunan Kışla Mahallesinin ise boşaltıldığı ve halkın evlerinden çıkmaya zorlandığı öğrenildi. Kızıltepe'ye bağlı Şenyurt mahallesinde de yaşanan çatışmaların şiddetlenmesi nedeniyle köylülerin evlerinden çıkarılarak yerine askerlerin yerleştirildiği iddia edildi. Köy halkının ise kendi imkanları ile köyden çıktığı belirtildi. 
 
Qamişlo-Nusaybin sınır hattında şiddetli çatışmalar ise devam ediyor.