Nadira’nın avukatı: Tespitlerimizi savcılığa sunacağız

  • 09:09 21 Ekim 2019
  • Hukuk
İSTANBUL -  AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren Nadira Kadirova’nın avukatı Birol Öztürk, “Kimi tespitlerimiz var. Önümüzdeki günlerde tespitlerimizi savcılığa sunacağız” dedi.
 
AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde 23 Eylül günü şüpheli şekilde yaşamını yitiren Nadira Kadirova’nın avukatı Birol Öztürk, soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Dosyanın intihar vakası gibi değil cinayet vakası gibi göründüğünü dile getiren Birol, “Gördüğümüz kadarıyla dosya intihar vakası dışında cinayete yönelik kuşkularla var. Soruşturma o şekilde yürütülüyor” diye belirtti.
 
‘Tespitlerimiz var'
 
Birol, tespit ettikleri kimi bilgilerin olduğunu söyleyerek, “Olay nasıl olacak hep birlikte göreceğiz. Bizim kimi tespitlerimiz var. Önümüzdeki günlerde tespitlerimizi savcılığa sunacağız. Daha sonra ayrıntılı bir şekilde beyanda bulunacağız. Bir takım kurumlara yazışmalar yapılmış, onların cevapları bekleniyor. Bunun yanı sıra Adli Tıp raporu daha dosyaya gelmedi. Bütün bunları birlikte değerlendireceğiz” diye konuştu.
 
'Hakikat neyse ortaya çıksın’
 
Soruşturmada ifade veren tanığın beyanlarına değinen Birol, “Tanığın ifadesine göre süreç nasıl gelişecek önümüzdeki günlerde göreceğiz. Bizim amacımız gerçekliğin ortaya çıkması, hakikat neyse ortaya çıksın. Bunun için elimizde gelen tüm uğraşı vereceğiz. Hem toplumun, hem ailenin, hem bizim vicdanımız rahat olsun istiyoruz. Bizim tek derdimiz bu” ifadelerini kullandı.