Kayyım odasının bulunduğu kat halka ve çalışanlara kapatıldı

  • 09:16 23 Ekim 2019
  • Güncel
MARDİN - Eşbaşkanların tutuklanmasının ardından Nusaybin Belediyesine kayyım olarak atanan İlçe Kaymakamı Mehmet Balıkçılar'ın başkanlık katı olan ikinci kata kimseyi çıkarmadığı ve orada çalışan işçilerin de aşağı katlara indirildiği öğrenildi.
 
Mardin’in Nusaybin ilçesinde 15 Ekim günü evlerine yapılan baskınla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Nusaybin Belediye Eşbaşkanları Semire Nergiz ve Ferhat Kut’un yerine bir gün sonra İlçe Kaymakamı Mehmet Balıkçılar kayyım olarak atanmıştı. Kayyım atandığı günden bu yana yurttaşların belediye sokağından geçemediği ilçede, kayyımın bütün çalışmaları ve müdürlükleri kendi eline aldığı belediyenin iki katını da kendine ayırdığı belirtildi.
 
Kayyımdan emir: İkinci kata çıkmak yasak
 
Kayyım atandığı günden bu yana abluka altındaki belediyede kayyımın, ilk iş gününden sonra “başkanlık katı olan ikinci kata çıkmama” yasağı getirdiği öğrenildi. Belediye çalışanlarının da yoğun güvenlik altında girdikleri belediye binasında kimsenin başkanlık ve müdürlük katlarının olduğu ikinci kata çıkamadığı kaydedildi. İşlerin durduğu belediyede bütün belge ve çalışmaların kayyımın eline gittiği ve çalışanların saatlerini sadece beklemekle geçirdiği belirtildi.
 
İkinci katta çalışan bütün işçilerin aşağı kata indirildiği belediye önünde polis ablukası devam ediyor.