Silopi'de zırhlı aracın çarptığı çocuk sakat kalabilir!

  • 09:08 24 Ekim 2019
  • Güncel
ŞIRNAK - Silopi'de zırhlı polis aracının çarptığı Hamza Öğdem (7) iki haftadır yürüyemiyor. Polislerin çarpma sonrası olay yerinden uzaklaştıklarını aktaran anne Zeynep Öğdem, herhangi bir soruşturmanın açılmadığını ve çocuğunun sakat kalma riskinin bulunduğunu aktardı.
 
Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde, 9 Ekim günü evinin bulunduğu yolun kenarında duran 7 yaşındaki Hamza Öğdem'e zırhlı polis aracı çarptı. Çarpmayla birlikte sağ ayak kemiğinde kırıklar oluşan Hamza, ailesi tarafından İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ameliyata alınan Hamza’nın ayağına, kırıklardan kaynaklı 3 demir takıldı. 3 gün sonra hastaneden taburcu edilen Hamza, olayın yaşandığı günden beridir yürüyemiyor. Anne Zeynep Öğdem, yaşanan olaya ve çocuğunun sağlık durumuna ilişkin konuştu.
 
'Polisler çarpma sonrası durmadı'
 
Zırhlı araçta bulunan polislerin, çarpma sonrası olay yerinden hızla uzaklaştıklarını ve durmadıklarını aktaran anne Zeynep, "Çarpma sonrası oğlumun durumu iyi değildi. Hastaneye kaldırdıktan sonra direk ameliyata alındı. Sağ ayak kemiğinde çok sayıda kırık oluştu. 15 gündür sürekli pansumana götürüyoruz ve oğlum acı çekiyor" dedi.
 
Sakat kalma riski var
 
Hastanedeki tedavinin ardından çocuğunun durumunun iyiye gideceğine inandıkları için polisler hakkında suç duyurusunda bulunmadıklarını kaydeden Zeynep, bu durumdan pişman olduğunu söyledi.  Çocuğunun sağ ayağından sakat kalma riskinin bulunduğunu ve doktorların bir kez daha ameliyata alınması gerektiğini söylediklerini belirten Zeynep, "Oğlum onlardan kaynaklı şimdi yürüyemiyor ve kendi yaşıtları gibi oynayamıyor. Bildiğim kadarıyla iki polis hakkında herhangi bir soruşturma da başlatılmamış. Oğlum bir daha yürüyemezse onlar ceza alana kadar peşlerini bırakmayacağım" diye konuştu.
 
'Ameliyat masrafının hepsini karşılayamıyoruz'
 
Çocuğunun derslerinden de geri kaldığını ifade eden Zeynep, yapılacak ameliyattan kaynaklı çocuğunun 3 ay daha okula gidemeyeceğini söyledi. Ameliyat masraflarının da fazla olduğunu dile getiren Zeynep, "Ekonomik durumumuz da iyi değil. Bütün masrafı da karşılayamıyoruz. Nasıl yapacağımızı bilmiyorum" diye ekledi.