Müzeyyen Boylu’yu katleden Mesut Issı’nın duruşması başladı

  • 10:15 4 Kasım 2019
  • Hukuk
DİYARBAKIR - Boşanma aşamasında olduğu Müzeyyen Boylu’yu katleden Mesut Issı’nın yargılandığı davanın 2’nci duruşması başladı.
 
Boşanmak üzere olduğu Müzeyyen Boylu’yu katleden Mesut Issı’nın yargılanmasına Diyarbakır 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Duruşmaya Diyarbakır Barosu başta olmak üzere çok sayıda barodan avukatlar, Tevgera Jinên Azad (TJA), Rosa Kadın Derneği, Dicle Amed Kadın Platformu (DAKAP), Kadınlarla Dayanışma Vakfı, KADEM, Türkiye Barolar Birliği, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili Turhan Bağrıyanık, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu (TÜBAKKOM), Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD), Müzeyyen’in ailesi ile yakınları, İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi, Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) ve çok sayıda avukat katıldı.
 
Mesut Isı duruşmaya getirilmedi
 
Sanık Mesut Issı duruşmaya katılmazken avukatı Kutbettin Odabaşı katıldı. Mesut Issı’nın duruşmaya katılmamasına tepki gösteren avukatlara mahkeme başkanı, “Mesut Issı daha önceki duruşmada psikolojisinin bozuk olduğunu savunma yapmak istemediğini söylediği gerekçesi ile getirilmedi” cevabını verdi.
 
 Duruşma kimlik tespitinin yapılmasının ardından okunan iddianame ile devam ediyor.