Bir çocuk daha istismar faili öğretmenden şikayetçi oldu

  • 16:37 8 Kasım 2019
  • Hukuk
ANTALYA - Bir ilkokulda 25 öğrenciyi istismara maruz bırakmaktan yargılanan öğretmen Mahmut Aydın K.’den, bir öğrenci daha şikayetçi oldu. Öğrenci, sanığın 5 yıl önce kendisini cinsel istismara maruz bıraktığını söyledi.
 
Antalya’nın Kepez ilçesinde bir ilkokulda 25 çocuğu istismara maruz bırakan öğretmen Mahmut Aydın K. hakkında geçen yıl açılan davada yeni bir gelişme yaşandı. Sanığın 5 yıl önce kendisini istismara maruz bıraktığını beyan eden bir çocuk 6 Kasım'da emniyete giderek Mahmut Aydın K.’den şikayetçi oldu.
 
‘Okul müdürü de bir şey yapmadı’
 
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları Soruşturma ve Çocuk İzleme Merkezi Bürosu'nda ifadesi alınan çocuk, maruz bırakıldığı cinsel istismarı anlattı. 5 yıl önce maruz bırakıldığı cinsel istismarı anlayamadığını ve tepki gösteremediğini ifade eden çocuk, "Yaşadıklarımı 2 gün sonra 3 arkadaşıma anlattım. Onlar, kendilerine de yaptığını söyledi. Olayı yaşadığım gün babaanneme söyledim. Büyükbabam olayın olduğu günden birkaç gün sonra onunla görüşmeye gitti. Olayı okul müdürü ile paylaştılar ama o da bir şey yapmadı. Ben artık öğretmenlerimle konuşurken arama mesafe koyuyorum. Bunu bir türlü atlatamıyorum. Olayı anlattığım öğretmenim de bu olayın önemli olduğunu söyleyince buraya geldim. Mahmut Aydın K.'den şikayetçiyim" dedi.
 
Çocuğun duruşması, 25 Kasım’da Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek duruşmada okunacak.
 
Öte yandan Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı avukat Serap Ertuğrul, okul müdürleri, öğretmen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli memurlar hakkında “yalan tanıklık”, “suçu bildirmeme”, “görevi ihmal”, “belge gizleme” suçlamalarıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.