Qamişlo’da patlama: 6 sivil yaşamını yitirdi

  • 16:20 11 Kasım 2019
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Qamişlo kent merkezinde bir patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre 6 sivil yaşamını yitirdi, 2'si çocuk 21 kişi de yaralandı.
 
Kuzey ve Doğu Suriye’ye bağlı Qamişlo kent merkezindeki Wehdê Çarşısı’nda bomba yüklü iki aracın infilak etmesi sonucunda patlama meydana geldi. Patlamadan dolayı olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre, 6 kişi yaşamını yitirdi, 21 kişi ise yaralandı. Yaralıların içinde 2 çocuğun da olduğu öğrenildi. Yaralılar ve hayatını kaybedenler, kent merkezinde bulunan Ferman Hastanesi'ne götürüldü. 
 
Patlama kentin kalabalık merkezinde yaşanırken, yine aynı saatlerde bomba yüklü bir motosiklet ile kentte bulunan Keldani Kilisesi’ne saldırı gerçekleştirildi. Patlama sonucu kilisenin duvarlarının bir kısmı yıkıldı.
 
Daha önce de Konya’dan getirilen araç patlatılmıştı
 
23 Ekim günü de Qamişlo kent merkezindeki postane binası önünde bomba yüklü bir minibüs infilak etmişti. Patlayan aracın üstünde Şahin Oto Galeri Konya yazısı dikkat çekmiş, aracın Konya’dan getirildiği anlaşılmıştı. Patlama sonucu bir sivil yaralanmıştı.
 
Önceki saldırıyı DAİŞ üstlenmişti
 
11 Ekim günü de Qamişlo merkezde DAİŞ çeteleri tarafından bir lokantaya bombalı araçla saldırı gerçekleştirilmişti. Saldırı sonucu 1 kişi yaşamını yitirmiş, çok sayıda kişi yaralanmıştı. Saldırıyı ise DAİŞ üstlenmişti.