HDP’li kadınların Ankara programı: 25 Kasım’da alanlardayız

  • 09:13 13 Kasım 2019
  • Güncel
ANKARA - 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla HDP’li kadınlar Ankara’da birçok eylem ve etkinlik gerçekleştirecek. Kadınlar, “Devlet şiddetine karşı isyandayız” şiarıyla alanlarda olacak.
 
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla, her kadın örgütü özgün programlar yaparken, 25 Kasım’da şiddete karşı ve haklarına sahip çıkmak için birlikte alanlarda olacak. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara İl Örgütü, 25 Kasım’a giderken, birçok eylem ve etkinliklerle alanlarda olmaya devam edecek. HDP Ankara İl Koordinasyon üyesi Türkan Demir, 25 Kasım’a programlarını açıkladı.
 
‘Kadınlar her yeri isyan alanına dönüştürecek’
 
26 Ekim’de yaptıkları açıklamayla “Devlet şiddetine karşı isyandayız” şiarını deklere ettiklerini ve aynı şiarla 25 Kasım’a gideceklerini belirten Türkan, HDP’nin bütün bölgelerde ve illerde kendi planlamasının oluştuğunu aktardı. Türkan, “Ankara’da iki kadın katliam duruşması var, biri Şule Çet diğeri de Ceren Damar. Onları Ankara Kadın Platformu ile birlikte yoğun katılımla takip edeceğiz. Türkiye’nin karnesinin iyi olmadığı aşikar. Parti olarak bize yönelimin yoğun olduğu bir dönem ve eşbaşkanlık sisteminin hedef alındığı bir dönemdeyiz. Türkiye’de özellikle son dönemlerde kadın cinayetlerinde ciddi bir artış var. Artık her yer suç mahalline dönmüş bir durumda ve kadınlar her yeri isyan alanına dönüştürecek” dedi.
 
HDP’li kadınların 25 Kasım programı şöyle: 
 
*13 Kasım 13.00’da Ankara Kadın Platformu ile Kızılay’da bildiri dağıtımı.
 
*17 Kasım 12.00-17.00 arası Çankaya ilçede “Kadınlarla kolektif travma konuşuyoruz” paneli gerçekleştirilecek. 
 
Katılımcılar: Psikolog Pelin Balcı, Ceylan Nur Akgün ve Suruç Belediye Eşbaşkanı Hatice Çevik
 
*18 Kasım 15.00 Yenişehir Pastanesi önünde cezaevine kart ve kitap gönderme
 
*19 Kasım TBMM Kadın Gurup toplantısı.
 
*23 Kasım 16.00 Mamak ilçe filim gösterimi.
 
*24 Kasım 11.00 Keçiören ilçe kahvaltı ve kadın meclisinin ilanı.
 
*25 Kasım 18.00’da Çankaya Belediyesi önünde buluşma.