ÖDP: AKP halkı uçuruma sürüklüyor

  • 19:40 19 Kasım 2019
  • Güncel
ANTALYA - Yaşanan ekonomik kriz ile birlikte geçinemeyen yurttaşların yaşamına son vermesine tepki göstermek amacıyla bir araya gelen ÖDP’liler, AKP’nin halkı uçuruma sürüklediğini söyleyerek, ölümlerden AKP’nin sorumlu olduğunu belirtti.
 
Antalya Attalos Meydanı’nda toplanan Özgürlük ve Dayanışma Partisi(ÖDP), derinleşen ekonomik krize ve buna bağlı olarak İstanbul ve Antalya’da yaşamlarına son veren ailelere ilişkin basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında “İşsizlik, yoksulluk ve eşitsizlik düzenine son” pankartı açan partililer, “İnsanca yaşamak istiyoruz” ve “Zam, zulüm, yolsuzluk; işte AKP” sloganları atarak AKP’nin ekonomi politikalarına tepki gösterdi.
 
'AKP halkı uçuruma sürüklüyor'
 
Açıklama öncesi konuşan ÖDP üyesi Neslihan Karataş, intihar eden ailelerin geçim sıkıntısı ve ekonomik kriz nedeniyle hayatlarına son verdiklerini belirtti. Neslihan, “AKP ülkeyi büyük bir uçuruma sürüklüyor. Çıkış yolu bulamayan emekçiler ise intihar ediyor” dedi.
 
‘Devleti tarikatlar ve AKP’nin yandaşları kuşattı’
 
Basın metnini okuyan ÖDP İl Yöneticisi Aysel Aydın ise, kriz koşullarında yurttaşların kendini iyice umutsuz hissettiğini ve bir çıkış yolu bulamayınca da ailesi ile birlikte yaşamına son verdiğini dile getirdi. Aysel, “Devletin tarikatlar, cemaatler ve AKP yandaşları tarafından kuşatılması da bu çeperin dışında kalan insanlarımızı daha korunaksız ve çaresiz hale getiriyor. Bu noktada sosyalistlere ve devrimcilere, aydınlara, yani toplumun tüm ilerici dinamiklerine büyük sorumluluk düşüyor. Onları dayanışma ağlarıyla kuşatacak örgütlü bir toplumda birlikte çıkış aramaya çağırıyoruz” diye konuştu. 
 
Eylem atılan sloganlarla son buldu.