Kızıltepe’de DEDAŞ’a tepki gösteren kadınlardan oturma eylemi

  • 15:29 9 Aralık 2019
  • Güncel
MARDİN - Kızıltepe’de bulunan Cumhuriyet Mahallesi’ne gelen DEDAŞ ekiplerine tepki gösteren kadınlar, yağan yağmura rağmen oturma eylemine geçti.
 
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan Cumhuriyet Mahallesi’nde elektrik panolarını direk üstüne konulmasına tepki gösteren kadınlar yapılmak istenen çalışmaya karşı oturma eylemine geçti. Sabahın erken saatlerinde kepçe ve zırhlı araçlar ile mahalleye gelen ekiplere tepki gösteren mahalleli kadınlar, kepçelerin önüne geçerek yağan yağmura rağmen çamur içinde oturarak tepkilerini dile getirdi.
 
Kadınlar yağmur altında saatlerdir bekliyor!
 
Elektrik panolarının olduğu yerden kaldırılmasına tepki gösteren kadınlar, “Mahallemiz çamur içinde buna çare bulamayanlar gelmiş elektrik panolarını değiştiriyor.Gelip elektrik panolarına karışma hakları da yok. Biz bunu kabul etmiyoruz. Çalışma yapmalarına da izin vermiyoruz. Sabahtan bu yana burada bekliyoruz ve gitmeyeceğiz” diye konuştu.
 
Kadınlar yağmur altında beklemeye devam ederken, sabah saatlerinde mahalleye gelen kepçe ve zırhlı araçlar ise bekleyişlerini sürdürüyor.