Eşbaşkan Dilan Örenci için tahliye başvurusu

  • 18:37 12 Aralık 2019
  • Güncel
VAN - Tutuklu bulunduğu cezaevinde rahatsızlanarak dün hastaneye kaldırılan Özalp Belediye Eşbaşkanı Dilan Örenci, aynı gün içerisinde cezaevine getirildi. Dilan ile görüşen ailesi,  durumunun iyi olduğunu ve hastalığından dolayı tahliye edilmesi için başvuruda bulunduklarını aktardı. 
 
Van’da 6 Aralık'ta gözaltına alınarak, yerine kayyım atanan ve 9 Aralık’ta çıkarıldığı mahkemece "Örgüt üyesi olmak" ve "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklanan Özalp Belediye Eşbaşkanı Dilan Örenci, tutuklu bulunduğu Van T Tipi Kapalı Cezaevi’nde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Dilan hastanedeki tedavi ardından aynı gün içerisinde cezaevine getirildi. Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, cezaevine Dilan'ın görüşüne giden ailesi, durumunun iyi olduğunu ve hastalığından dolayı tahliye edilmesi için avukatı tarafından başvuru yapıldığını aktardı.
 
Hastaneye sevk edildiğinde kendilerine haber verilmediğini belirten aile, Dilan'ın sağlık durumunun dikkate alınarak tedavisi için tutuksuz yargılanmasını istedi.