Günün çetelesi: Üç kadın ve bir çocuk yaşamını yitirdi, bir kadın ağır yaralı

  • 20:10 12 Aralık 2019
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Ankara’da Hatice Ekin isimli kadın ve çocuğu şüpheli bir şekilde yaşamını yitirirken, Bayburt ve İstanbul'da iki kadın erkek şiddeti sonucu yaşamını yitirdi. İzmir'de sistematik işkenceye maruz bırakılan kadın  ise ağır yaralandı. 
 
Kadına ve çocuğa yönelik erkek şiddeti bugün de devam etti. Ankara'da bir kadın ve çocuğu şüpheli bir şekilde yaşamını yitirirken, Bayburt ve İstanbul'da 2 kadın erkek şiddeti sonucu yaşamlarını yitirdi. İzmir'de ise bir kadın maruz bırakıldığı işkence sonucunda ağır yaralandı. 
 
Ankara
 
Ankara’nın Altındağ ilçesinde 5 aylık hamile Hatice Ekin adlı kadın ve çocuğu Zelal Ekin (3) evinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi. Eşinin Hatice'ye ulaşamaması üzerine yakınlarını araması ile yakınları evin balkonundan içeri girdi. Yakınlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Hatice ve Zelal'in yaşamını yitirdiğini belirledi. Hatice ve Zelal'in cenazeleri Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. 
 
Hatice ve Zelal'in şüpheli bir şekilde yaşamlarını yitirmelerine ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi. 
 
Bayburt
 
Bayburt’a Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'ne (KETEM) giden R.Ç. (34) adlı erkek, temizlik görevlisi Zehra Erdem (43) isimli kadını kesici aletle ağır yaraladı. Bayburt Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Zehra, burada hayatını kaybetti. 
 
R.Ç daha sonra gözaltına alındı.
 
İstanbul
 
İstanbul’un Maltepe ilçesi Cevizli Mahallesi’nde Abdulselam G., Didem Mengü isimli kadını sert bir cisimle vurarak katletti. Didem’in cenazesini bir rezidansta gizleyen Abdulselam G. isimli fail, dün akşam saatlerinde teslim oldu. Katledilen Didem’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, Abdulselam G.'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.
 
İzmir'de işkence
 
İzmir'in Ödemiş ilçesinde evli olduğu F.T.'ye sistematik şiddet uygulayan İ.T. isimli erkek, 6 Aralık günü F.T.'ye işkence ederek, günlerce odaya kapattı. İşkence edilen kadını, kardeşleri kurtararak hastaneye kaldırdı. İ.T. tarafından kardeşiyle görüşmesine izin verilmeyen Nesrin Geyranlı, durumu günler sonra öğrenince diğer kardeşleriyle birlikte F.T.'yi kurtardı. 
 
Kardeşler, F.T.'yi Ege Üniversitesi Hastanesi'ne götürdü. Yoğun bakımda tedavi altına alınan ve travma sonrası menenjit geçiren F.T.'nin hayati tehlikesi bulunuyor.