HDP İstanbul Gençlik Meclisi'nden etkinlik

  • 17:41 11 Ocak 2020
  • Güncel
İSTANBUL - HDP İstanbul Gençlik Meclisi “68 Kuşağının mücadele mirasını temsil eden gençlik örgütlenerek, özgürlüğe yürüyor, faşizmi parçalıyor” sloganıyla etkinlik düzenledi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Gençlik Meclisi, “68 Kuşağının mücadele mirasını temsil eden gençlik örgütlenerek, özgürlüğe yürüyor, faşizmi parçalıyor” sloganıyla HDP Bağcılar ilçe Örgütü binasında etkinlik düzenledi. “Bi Rihe Ciwanti Eme Tecrid Bişkinin Faşizme Hilwesinin” pankartının asıldığı etkinliğe HDP Milletvekili Dersim Dağ, HDP il eşbaşkanları Erdal Avcı ve Elif Bulut, TJA, Barış Anneleri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Saygı duruşu ve sinevizyon gösterimlerinin yapıldığı etkinlikte “Biji Serok Apo”, “Jin, jiyan, azadi” sloganları atıldı.
 
Burada konuşan Cumartesi Anneleri’nden Emine Kaya, gençlerin enerjisinin umut verici olduğunu söyleyerek, “Bu zamanda bulunduğumuz sürecin hassasiyetini zorluğunu karşısında sizi bir arada bulmak bizim için sevindirici ve umut vericidir. İnşallah bu zorlukları atlatacağız. Bahar yakındır mücadeleye devam” dedi.
 
‘Ortadoğu halkıyla beraber devrimi taçlandıracağız’
 
Ardından HDP Milletvekili Dersim Dağ, Kürtçe yaptığı konuşmasında, “Toplumda uyuşturucuyu, esrarı, önlemek için varsınız. Önderlik, ‘Gençlik bu halkın geleceği, aydın günleridir’ diye her zaman söylüyor. Önderliğin üzerindeki tecrit başta Kürt halkı olmak üzere bütün Türkiye toplumunadır. Türkiye toplumunun yönünü karanlığa çevirmek için bu son günlerde Türkiye’deki ekonomik krizi ve toplumun üzerindeki her türlü baskıyı önlemek için alanlarda olmalıyız. Dünden daha fazla çalışmalıyız. Kürdistan’ın dört parçasında bu mücadeleyi yükselteceğiz. Güzel bir sonuca varacağız. Bütün Ortadoğu halkıyla beraber devrimi taçlandıracağız” sözlerini kullandı. 
 
Etkinlikte, Mezopotamya Kültür Merkezi sanatçıları ve HDP Gençlik Meclisi’nin oluşturduğu Koma Hevran sahne aldı. 
 
Etkinlik sanatçıların söylediği ezgilerle ve gençlerin halaylarıyla sona erdi.