Kudüs’te kadınları ve çocukları alıkoyan haham gözaltında

  • 17:07 14 Ocak 2020
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Kudüs’te yaklaşık 50 kadın ve çocuğu alıkoyarak şiddete ve istismara maruz bırakan haham gözaltına alındı.
 
Kudüs’te yaklaşık 50 kadın ve çocuğu bir din okulunda alıkoyarak şiddete ve istismara maruz bırakan bir haham gözaltına alındı. Failin, Kudüs’ün Geula Mahallesi’nde kendi yönettiği Be’er Miriam din okulunda, 50 kadını alıkoyduğu, “ders” adı altında şiddete ve işkenceye maruz bıraktığı, ailelerinden ve toplumdan tamamen tecrit ettiği belirtildi.
 
Bazıları 5 yaşından küçük olduğu belirtilen çocukların da tecrit altında tutulduğu, hahamın en az bir çocuğu şiddete maruz bıraktığı açıklandı.
 
Fail 2015’te de gözaltına alındı
 
Evden kaçmayı başaran bazı kadınların ihbarıyla İsrail polisinin başlattığı soruşturmada gözaltına alınan failin kadınların maaşlarının bir kısmına el koyduğu, kadınların hastaneye giderken bile hahamdan izin almak zorunda bırakıldığı tespit edildi.
 
Öte yandan hahamın 2015’te de benzer suçlamalarla gözaltına alındığı, ancak tarikat üyesi bazı kadınların lehinde verdiği ifadeler sonucu serbest bırakıldığı öğrenildi.