İl Sağlık Müdürlüğü gazetecileri hedef gösterdi, baro iddialar araştırılsın dedi

  • 18:55 17 Ocak 2020
  • Güncel
DERSİM - Basında yer alan 3 uzman çavuşun bir kadına cinsel saldırıda bulunduktan sonra darp edildiği iddialarına ilişkin açıklama yapan Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü gazetecileri ve basın organlarını hedef gösterirken, Dersim Barosu ise haberde yer alan iddiaların ihbar kabul edilerek soruşturma başlatılması üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 
Dersim’de 3 uzman çavuşun bir kadına tecavüz ederek fiziksel şiddet uyguladığı iddialarını araştıran gazetecileri ve basın kurumlarını hedef alan Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü kendi resmi sitesinden ‘Kamuoyunun Dikkatine’ başlıklı açıklama yayınladı. Açıklamada haberde yer alan iddiaları yalanlayan İl Sağlık Müdürlüğü, gazetecileri ve basın yayın organlarını hedef olarak gösterdi.
 
Öte yandan haberde yer alan iddiaların araştırılması üzerine Dersim Barosu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Haberde yer alan iddiaların ihbar kabul edilmesi gerektiği ifade edilen suç duyurusunda, soruşturma başlatılması talep edildi.
 
Dersim Barosu’nun Cumhuriyet Başsavcılığına yaptıkları suç duyurusunda şu ibarelere yer verildi:
 
“İlgili haberde yer alan iddialara göre savcılığa herhangi bir ihbarda veya şikayette bulunulup bulunulmadığını, iddiada geçen olaya ilişkin soruşturma başlatılıp başlatılmadığı hususlarında tarafımıza bilgi verilmesini talep ederiz. Tarafınıza yapılan herhangi bir başvuru olmamış ise dilekçemizin ve ekinde yer alana haberde bulunan iddiaların ihbar kabul edilerek soruşturulmasını talep ederiz.”