Tuğba Açıkgöz'ün şüpheli ölümüne ilişkin savcılık soruşturma başlattı

  • 10:42 21 Ocak 2020
  • Güncel
ÇANKIRI -  Geçen hafta evinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmiş halde bulunan Tuğba Açıkgöz’ün ölümünün ardından savcılık, “cinayet” şüphesi olduğu gerekçesiyle soruşturma başlattı.
 
Çankırı’nın Orta ilçesinde öğretmenlik yapan Tuğba Açıkgöz, geçen salı sabahı evinde yaşamını yitirmiş halde bulunmuştu. Doğduğu ilçede toprağa verildikten sonra savcılık olaya ilişkin “cinayet” şüphesi ile aile başta olmak üzere çok sayıda kişinin bilgisine başvurdu
 
Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Tuğba’nın yakın bir arkadaşı “Tuğba bana, erkek arkadaşı M. M.’nin kendisine ‘sen ölmeyi hak ediyorsun; yalnız öleceksin’ dediğini söyledi” dedi. İntihara sürüklendiği belirtilen Tuğba’nın vücudunda morluklar, parmaklarında ise kırıklar olduğu ortaya çıktı.
 
’Olayın intihar olduğunu düşünmüyorum’
 
Tuğba'nın ablası M. Açıkgöz ifadesinde “Kardeşim intihar edecek biri değildi. Edindiğimiz bilgilere göre, erkek arkadaşı M. M. psikolojik sorunları olan biriymiş. Bu kişi daha önce de eski karısına şiddet uygulamış. Kardeşimi de darp etmiş tehdit etmiş. Kardeşimin vücudunda morluklar olması, parmaklarında kırıkların olması bu durumu doğruluyor. Komşuları, o gece Tuğba’nın dairesinde bağırma seslerinin geldiğini söyledi. Ben bu olayın intihar olduğunu düşünmüyorum” dedi.
 
Bir diğer kardeşi T. Açıkgöz ise “Kardeşim, ölü bulunduğu gün yani Salı günü annemin yanına gitme planı yapmış. Yine, cuma günü de arkadaşları ile buluşma planı yapmış. İntihar edecek olan insan sosyal davranmaz, içine kapanır. M. M. isimli şahsın kaçma şüphesi var, tutuklanmasını istiyoruz” dedi.