Cinsel istismar failinin duruşması ertelendi

  • 16:59 21 Ocak 2020
  • Hukuk
MARDİN - Nusaybin'de bir çocuğu sistematik cinsel istismara maruz bırakan fail İrfan Rauf Öz’ün yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü. 
 
Mardin’in Nusaybin ilçesinde 2019 Haziran ayında ajansımızın yayınladığı “Nusaybin’de bir çocuk cinsel istismara maruz bırakıldı” haberiyle ortaya çıkan cinsel istismara ilişkin aile suç duyurusunda bulunmuştu. Ailenin suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan İrfan Rauf Öz’ün yargılandığı davanın ikinci duruşması Mardin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Failin "çocuğa nitelikli cinsel istismar” suçuyla yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasına taraf avukatları, Mardin Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu üyesi avukatlar ile tutuklu sanık İrfan Rauf Öz katıldı.
 
Kimlik tespiti ile başlayan duruşmada ilk olarak sanık İrfan Rauf Öz savunma yaptı. Duruşma salonuna getirilen sanığın duruşma nedeniyle giydiği ceket ve ceketinin düğmelerini iliklemesi de dikkat çekti.
 
Sanık savunmasında kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. 
 
Sanığın ardından söz alan sanık avukatları ise sanığın tahliyesini istedi. Savunmalar sonrasında davaya müdahillik talebinde bulunan Mardin Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonunun talebi mahkeme heyeti tarafından reddedildi.
 
Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilen mahkeme heyeti, duruşmayı 24 Mart tarihine erteledi.