Elazığ depreminde yaşamını yitiren sayısı 20’ye yükseldi

  • 10:13 25 Ocak 2020
  • Güncel
ELAZIĞ - Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde dün geceden beri göçük altında olan baba, anne ve çocuğa ulaşıldı. Baba Meriç Dişli ile eşi Pınar Dişli hastaneye kaldırılırken, çocuğun yaşamını yitirdiği öğrenildi. 
 
Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent merkezi başta olmak üzere ilçe ve köylerde çok sayıda bina yıkıldı. Elazığ merkez ile Maden ilçesine bağlı Gezin beldesi ve köylerde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, resmi açıklamalara göre şimdiye kadar depremde, Malatya'da 5, Elazığ'da ise 14 kişi yaşamını yitirdi. Elazığ ve Malatya’da yüzlerce bina ve işyeri hasar gördüğü depremde, toplamda 922 kişinin de yaralandığını açıklandı.
 
Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde çöken 6 katlı bir binanın altında kalan 5 kişiden, biri kadın 2 kişi kişiye dün akşam ulaşıldı. Kadının cenazesi enkazdan çıkarılırken, erkek hastaneye kaldırıldı. Enkaz altında anne, baba ve çocuktan oluşan 3 kişiden babaya sabah saatlerinde ulaşılırken, enkaz altında yaralı çıkarılan Baba Meriç Dişli, ambulansa hastaneye kaldırıldı. 
 
Ekipler, sürdükleri kurtarma çalışmalarında 12 saat sonra hamile olan anne Pınar Dişli ve oğlu Miraç'a ulaştı. Miraç’ın yaşamını yitirdiği belirtilirken, ağır yaralı olan Pınar Dişli hastaneye kaldırıldı. 
 
Anne ve çocuğunun enkazdan çıkarılmasının ardından ekipler, buradaki çalışmalarını sonlandırdı.