HDP heyeti halkın toplandığı cemevlerini ziyaret etti

  • 21:44 25 Ocak 2020
  • Güncel

ELAZIĞ – Elazığ’a gelen HDP heyeti, halkın toplandığı cem evlerini ziyaret ederek, ihtiyaçlar temelinde yarından itibaren, yardımların yapılacağı bilgisini verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Şevin Coşkun, Erdal Aydemir, HDP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Salim Kaplan’dan oluşan heyet Elazığ bölgesine geldi. Heyet ilk olarak HDP Elazığ İl örgütüne gelerek, daha sonra halkın toplandığı Yıldız bağları El-Cemevi ile Fevzi Çakmak Ehlibeyt Cemevi’ni ziyaret etti, halka geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

HDP heyeti, ziyaret ettiği halka 27 belediyelerinin kendileriyle dayanışmaya hazır olduklarını, yarından itibaren kentteki ihtiyaçları karşılamak için çalışmalar başlatılacağı bilgisini verdi.

Yüzlerce kişinin kaldığı Ehlibeyt Cemevi’ndeki yurttaşlar battaniye, çadır ve yiyecek gibi sorunların olduğunu heyete ileterek, geldikleri için kendilerine teşekkür etti.

HDP’li vekiller, bu zor günlerin dayanışmayla aşılacağını mesajını yineledi.

HDP Heyeti,yarın yaşamını yitirenlerin ailelerini, hastanelerde bulunan yaralıları ve enkaz bölgelerini incelemelerde bulunacak.