Gülistan Doku hala bulunamadı: Arama çalışmaları 24'üncü gününde

  • 16:05 28 Ocak 2020
  • Güncel
DERSİM - Dersim'de kayıp üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun soruşturma dosyasında herhangi bir gelişme yaşanmazken, arama çalışmaları ise 24’üncü gününde sürüyor. 
 
Dersim'de 5 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmaları 24’üncü gününde devam ediyor. Gülistan'ı arama çalışmaları, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan gelen bir ekibin yanı sıra Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi, dalgıç polisler, şehir dışından gelen itfaiye ile AFAD ekipleri tarafından yürütülüyor. Uzunçayır Baraj Gölü’nün Sarı Saltuk Viyadüğü Köprüsü çevresinde sürdürülen arama çalışmalarında, su altı görüntüleme cihazları ile Gülistan'ın izine rastlanılmıyor.
 
Arama çalışmalarını yakından takip eden Gülistan'ın ailesi, emniyet, vali ve savcıyla yapılan görüşmede, bir gelişmenin olmadığı ve arama çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Soruşturma dosyasıyla arama çalışmalarından herhangi bir ilerleme sağlanamadığı yönünde bilgilendirildiklerini söyleyen aile, savcının Gülistan'ın yüzde 98 suyun içinde olduğunu söylediğini aktardı.
 
Arama kurtarma çalışmalarını izleyen aileye, bugün yaşanan bir hareketlilik sırasında AFAD ekiplerinin su altında Gülistan'ı bulduklarını söylediği, ancak daha sonra buldukları cismin bir bidon olduğunun ifade edildiği aktarıldı. Aile bu durum karşısında tahammüllerinin kalmadığını, Gülistan’ın bir an önce bulunmasını istedi.