Kayıp ihbarı yapılan çocuğun katledildiği ortaya çıktı

  • 09:10 2 Şubat 2020
  • Güncel
MARDİN - Kızıltepe ilçesinde 7 yıl önce kayıp ihbarı yapılan çocuğun ailesi tarafından katledildiği ortaya çıktı. Çocuğun katledilmesi ile ilgili soruşturma kapsamında 3 kişi tutuklandı.
 
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 2013 yılından bu yana kayıp olarak aranan A.Ç. (17) isimli çocuğun yakınları tarafından katledildiği ve cenazesinin yok edildiği ortaya çıktı. Çocuğun katledilmesi ile ilgili olarak gözaltına alınan 4 şüpheliden 3’ü mahkemece tutuklandı. Edinilen bilgilere A.Ç.’nin babası M.F.Ç. ve yakınları, 2013 yılında A.Ç.’yi katletti ve cenazesini yok etti. Çocuğun ailesi, olay günü emniyete giderek kayıp ihbarında da bulundu.
 
Olayla ilgili Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerimizce, 2013 yılından itibaren Kızıltepe ilçemizde kayıp olarak aranan kadın şahsın bulunmasına yönelik titizlikle yürütülen çalışmalar neticesinde; kayıp olarak aranan kadın şahsın yakınları tarafından öldürülerek, cesedinin yok edildiği yönünde elde edilen deliller doğrultusunda, olaya karıştıkları değerlendirilen (4) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahıslar, haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte Adli Makamlara sevk edilmiş olup, şüpheli şahıslardan (3)'ü ‘Tasarlayarak Töre Saikiyle Kasten Öldürmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, diğer şüpheli ise Adli Kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.”
 
A.Ç.’nin katledilmesine ilişkin savcılık soruşturması devam ediyor.