AKP’li belde başkanından ‘yardım kampanyası’ adı altında ağaç kıyımı

  • 09:30 9 Şubat 2020
  • Güncel
ŞIRNAK - “Bir Aradayız, İdlib’in Yanındayız” adı altında İdil’de düzenlenen toplantıda AKP’li Karalar (Erebanê) Belde Belediye Başkanı Halef İnan, 50 ton odun sözü vererek ağaç kıyımı gerçekleştirdi.
 
Şırnak’ın İdil ilçesinde 7 Şubat günü “Bir Aradayız, İdlib’in Yanındayız” adı altında toplantı düzenledi. Toplantıya İdil Belediyesi’ne kayyım olarak atanan Kaymakam Zafer Sağ başkanlık ederken, Sırtköyü (Deştadarê) Belde Belediye Başkanı Abdulkadir Balica, Karalar (Erebanê) Belde Belediye Başkanı Halef İnan ile kurum müdürleri, sivil toplum temsilcikleri ve esnaf katıldı. 
 
Belde başkanından ağaç kıyımı
 
Söz konusu toplantıda Karalar Belde Başkanı Halef İnan, yardım kampanyası adı altında 50 ton odunu İdlib’e göndereceği sözünü verdiği öğrenildi. Aynı gün ağaç kıyımı başlatılırken, kesilen ağaçlar ise belediye önünde toplanmış bir şekilde görüntülere yansıdı.
 
AKP’li belde belediyesi İdlib’e 5 milyar bağışta bulunacak
 
Öte yandan Sırtköyü Belde Belediye Başkanı Abdulkadir Balica’nın da İdlib’e 5 milyar bağışında bulunacağı sözü verdiği belirtildi.  
 
Kaymakamlık açıklamasında yakacak ve nakdi yardım doğrulandı
 
İdlib Kaymakamlığı sayfasında toplantıya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler dikkat çekti: “Toplantıda ayrıca ‘Bir Aradayız, İdlib’in Yanındayız’ kampanyasına ‘İdil olarak nasıl katkıda bulunulabilir, ne yapılabilir?’ konusu ele alınarak Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Zafer SAĞ tarafından katılımcılardan bilgi alışverişleri ve değerlendirmelerde bulunuldu. Nakdi ve aynî yardım konuları ele alınarak gıda, un, battaniye, barınma ve yakacak malzemeleri gibi zaruri ihtiyaç malzemelerinin temini ve İdlib’e gönderilmesi için çalışma başlatılması ve bir hafta içinde sonuçlandırılması karara bağlandı."