TJA aktivistleri Ayşe Gökkan'ı zılgıtlarla karşıladı

  • 15:15 12 Şubat 2020
  • Güncel
DİYARBAKIR - TJA Sözcüsü Ayşe Gökkan, ziyaret ettiği TJA'nın Diyarbakır Koordinasyonu'nda,  aktivistlerin zılgıtlarıyla karşılandı. Ayşe burada yaptığı konuşmada, kadınların özel savaş politikalarına karşı örgütlü ve güçlü bir mücadele ağı oluşturacağını vurguladı. 
 
Tevgera Jinên Azad’ın (TJA) 1-2 Şubat tarihlerinde gerçekleşen 3’üncü konferansının ardından TJA sözcüsü seçilen Ayşe Gökkan, TJA Diyarbakır Koordinasyonu'nu ziyaret etti. TJA aktivistleri, Ayşe’yi çiçeklerle karşılarken, zılgıtlar çekildi. Aktivistler, Ayşe’yı tebrik ederek, kadınların direnişi açısından önemli bir dönemin başladığının altını çizdi. 
 
‘Kadınların direnişini büyütme sorumluluğumuz var’
 
Gelen tebrikleri kabul eden Ayşe, burada yaptığı konuşmada, kongrenin heyecan ve coşkusuyla kadınları selamladığını söyledi. kadınların özel savaş politikalarına karşı örgütlü ve güçlü bir mücadele ağı oluşturacağını belirten Ayşe, “TJA derin ve uzun bir tarihin sonucunda kuruldu ve büyük bedeller ödedi. Kadınların direnişini büyütme ve kazanımlarımıza sahip çıkma gibi bir sorumluluğumuz var. TJA özgün başladı ve özgün olarak başarıya ulaşacaktır. Tüm kadınlara ve tüm kesimlere sesleniyoruz. TJA kadının özgürlüğünü ve örgütlülüğünü hedefleyen bir harekettir. TJA’yı daha da büyütmeye devam edeceğiz. Bu noktada her kadının da TJA ile beraber hareket etmesini ve TJA çatısı altında kendisini örgütlemesini istiyoruz” dedi.
 
Ayşe’nin konuşmasının ardından alkış ve zılgıtlar eşliğinde “Jin, jiyan, azadî” sloganları atıldı.