Mardin'de 8 Mart finali Kızıltepe'de yapılacak

  • 10:08 6 Mart 2020
  • Güncel
MARDİN - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü finalini Kızıltepe’de yapılacak şölen ile gerçekleştireceklerini söyleyen HDP Mardin İl Yöneticisi Münevver Bulut, “O gün coşkumuz ve mücadelemiz ile alanlarda olalım. Bu gidişata ancak kadınlar dur diyebilir" diyerek tüm kadınları 8 Mart şölenine davet etti.
 
Mardin ve ilçelerinde kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gerçekleştirecekleri şölen için hazırlıklara devam ediyor. Tevgera Jinên Azad (TJA) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Kadın Meclisi öncülüğünde 8 Mart günü Kızıltepe ilçesinde miting havasında gerçekleşmesi beklenen şölen, Berçem Mahallesi Taş Köprü'de yapılacak. 
 
‘Kadınlar üzerinde büyük bir baskı var’
 
HDP Mardin İl Yöneticisi Münevver Bulut, tüm kadınları 8 Mart günü alanlarda olmaya davet etti. Münevver, “Mardin’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü startını 28 Şubat günü Nusaybin’de verdik. Bu doğrultuda bütün ilçelerimizde kadın buluşmaları gerçekleştirdik. İlçelerde mahalle mahalle köy köy gezip kadınlarla bir araya geliyoruz. Kadınlar bizi gördüklerinde çok mutlu oluyorlar. Ve coşkuları her hallerinden belli oluyor. Bu coşkuyla biz programlarımızın finalini Kızıltepe’de yapacağımız şölen ile vereceğiz. Mardin’de kadınlar üzerinde büyük bir baskı var. Bu baskıları biz her alanda görüyoruz. Burada bütün ilçe belediyelerimize kayyım atandı. Eşbaşkanlarımız tutuklandı. Bunun yanı sıra kadına şiddet ve istismar da kentte gün geçtikçe artan olaylar. Bu duruma da sadece kadınlar müdahale edebilir. Bunları bir tek biz durdurabiliriz” diye belirtti.  
 
‘Kadınları Kızıltepe’ye davet ediyoruz’
 
Kadınların coşku ve heyecanları ile 8 Mart günü alanlarda olacaklarını kaydeden Münevver, “Biz kadınlar gününü büyük bir coşku ve sevinçle kutlayacağız. Bütün ilçelerde kadın arkadaşlarımızı bu direnişe ses vermeye ve coşkuları ile alanlarda olmaya çağırıyoruz. Bu kutlamalar için bütün kadın arkadaşlarımızı Kızıltepe’ye davet ediyoruz. Kadınlar günümüz kutlu olsun” dedi.