Bekçinin kaçmasına göz yumduğu taciz failini yurttaşlar yakaladı

  • 09:10 11 Mart 2020
  • Güncel
İSTANBUL - Avcılar'da bir minibüs'te kadını taciz eden erkeğin kaçmasına yanından geçtiği bekçiler adeta göz yumdu. Bekçilerin yakalamadığı fail erkeği çevredeki yurttaşlar yakalayarak polise teslim etti.
 
İstanbul’un Avcılar ilçesinde 3 gün önce saat 17.00 civarında Köy İçi Ekspres Minibüsü’nde yaşanan tacizin görüntüleri ajansımıza ulaştı. Edindiğimiz bilgilere göre minibüste yolculuk sırasında bir kadını taciz eden erkek, yolcular tarafından darp edilmeye başlandı. Şoförün minibüsü kapatmaması üzerine fail erkek kaçtı. Bunun üzerine E. isimli yolcu, fail erkeği kovaladı. Bu sırada bekçileri gören E.’nin,  “Tacizciyi yakalayın” diye seslenmesine rağmen bekçilerin fail erkeği yakalamaması dikkat çekti. 
 
E.’nin yakaladığı fail, toplanan kalabalık tarafından darp edildi. Ardından fail erkek bekçilerle beraber bölgede bulunan bir güvenlik kulübesine girdi.  Ardından olay yerine gelen polislere tepki gösteren yurttaşlardan biri, “Bekçi görüyor, yakalamıyor” derken, polis ise “Biz sizin için buradayız. Varsa bir şikayetiniz karakola gider şikayetçi olursunuz. Şimdi dağılın” diyerek cevap verdi. 
 
Bunun üzerine bir kadın da, “Şikayetçi iseniz ne demek. Biz bütün bayanlar olarak o sapık zihniyetlilerden zaten şikayetçiyiz” dedi. 
 
Sanayide çalışan bir işçi de kalabalığa seslenerek, “Dağılın buradan sanayinin adı kötüye çıkıyor” ifadesini kullandı.
 
Daha sonra polisler, fail erkeği zırhlı araca bindirerek karakola götürdü. Tacize maruz kalan kadın da polisle beraber karakola giderek fail hakkında şikayetçi oldu. 
 
Failin tutuklanıp tutuklanmadığı ise öğrenilemedi.