Oyuncu Songül Öden kadınlara seslendi: Yalnız değilsiniz

  • 12:50 30 Mart 2020
  • Güncel
HABER MERKEZİ- Videolu mesaj yayınlayan oyuncu Songül Öden, kadına dönük şiddetin en derin sosyal yara olduğunu belirterek, kadınlara yalnız değilsiniz diye seslendi.
 
Koronavirüs salgınından kaynaklı dünya çapında artan kadına yönelik şiddete dikkat çeken oyuncu Songül Öden, paylaştığı videolu mesajında kadınlara yalnız değilsiniz diyerek, şiddete uğradıklarında arayabilecekleri numaraları hatırlattı.
 
Songül’ün yayınladığı görüntülü mesajı şöyle:
 
“Herkese merhaba çok zor günlerden geçiyoruz kuşkusuz. Herkes birbirine sosyal medya hesaplarından evde kalması gerektiğini hatırlatıyor ama hepimiz aynı şansa sahip değiliz. Başta sağlık görevlileri olmak üzere, evsizler, mülteciler, çalışma zorunluluğu içinde olanlar. Sosyal mesafemizi koruma gerekliliğimizi hatırlatarak, ben BM Nüfus Fonu sözcüsüyüm. Önceki gün BM’den bir mail geldi. Bu videoyu da çekmem zaruri bir hale geldi. Şiddete uğrayan kadınların yüzde 75’i evlerinde öldürülüyorlar. Herkesin, çoğunluğun evde olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurursak, kadınlara yalnız değilsiniz diye hatırlatmak istiyoruz. Seslenmek istiyoruz. Alo 183 ve 155 hattı ve videonun altına ekleyeceğim başka adresler ve numaralarda olacak. Maalesef bu bizim en derin sosyal yaralarımızdan biri.”