Maskelerin ücretli satışı yasaklandı

  • 19:50 6 Nisan 2020
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Kabine toplantısı ardından koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maskelerin parayla satışının yasaklandığını duyurdu.
 
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle toplandı. Tarabya Köşkü’nde yapılan toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı.
 
Açıklamadan satır başları şöyle:
 
“* Parayla maske satışı yasaktır. Salgın bitine kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stokumuz vardır.
 
* Şimdiye kadar 65 yaş üstü veya kronik hasta olan 1 milyon 321 bin vatandaşımızın temel ihtiyaç taleplerini yerine getirdik. Çalışan ve görevli olanlar dışındaki tüm vatandaşlarımızın evde kalmasını sağlayarak yayılma hızının azami rakama indirmeliyiz.
 
* Atatürk Havalimanı’nı, Sancaktepe Havalimanı’nı olduğu kısmı bin odalık hastaneyi yapıyoruz. Süratle buraları bitireceğiz. Ve tamamiyle insanımızın halkımızın hizmetine sunacağız.
 
* Vatandaşlarımızın her birinin temel ihtiyaç malzemelerine ulaşma konusunda üzerimize düşen görevleri yapıyoruz.
 
* İstihdamın sürmesi en büyük kriterimizdir. Çalışanların ücretlerinin asgari ücretini geçmeyecek şekilde 3'te 2’sini biz ödüyoruz.
 
* İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımız devletinden yardım istemekten çekinmesin. Hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum: Valilik veya kaymakamlarımıza telefonla durumunuzu anlatmanız halinde devletimiz her türlü desteği size verecektir.
 
* Şu ana kadar Milli Dayanışma Kampanyasına destek 1 milyar 500 milyon lirayı buldu.
 
* Kamuoyunu yakından takip ettiği infaz düzenlemesi yarın TBMM'de görüşülmeye başlanacaktır.”