Dokuz bölgede sokağa çıkma yasağı

  • 10:30 3 Haziran 2020
  • Güncel
BİTLİS - Bitlis merkeze bağlı dokuz köy ve mezrada daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Kentte yasaklı bölge sayısı 28'e yükseldi.
 
Bitlis merkeze bağlı 19 köy ve köylere bağlı mezrada askeri operasyon gerekçesiyle uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ederken, 9 köy ve mezrada da yasak ilan edildi. Bitlis Valiliği, gece saat 02.00’de başlayan yasağa ilişkin şu açıklamayı yaptı: "İl merkezi sınırlarındaki Doğruyol, Keklikdüzü, Bölükyazı, Kuşlu, Çayırbaşı, Çadırlı, Dereağzı, Yolcular ve Ilıcak köyleri ve mezraları bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu, barınma amaçlı sığınak ve barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde örgüt mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, bugün saat 02.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.”
 
31 Mayıs'ta kentte Çobansuyu, Aşağıçobansuyu, Akgün, Kutlu, Güllüce, Dikme, Aşağıdikme, Yukarıdikme, Esenburun, Beşkaynak, Bayırlı, Kınalı, Uçankuş, Yarönü, Dursun, Aşağıyolak, Yukarıyolak, Aşağıkoçak, Çeltikli köy ve mezralarında ilan edilen yasak sürüyor.