Cinsel istismar tasarısına karşı mor zincir

  • 19:11 13 Haziran 2020
  • Güncel
MERSİN - Mersin Kadın Platformu, çocuğa cinsel istismara af niteliği taşıyacak düzenlemeye mor zincir oluşturarak tepki gösterdi.
 
Mersin Kadın Platformu, çocuğa cinsel istismara af niteliği taşıyacak düzenlemeye mor zincir oluşturarak tepki gösterdi. Yenişehir Meydanı'nda yapılan açıklamaya çok sayıda kadın katıldı. Kadınlar adına Nur Aytemur basın metnini okudu. “Bizler ölmek değil yaşamak istiyoruz” diyen Nur,kendilerinin mevcut yasaların tam uygulanması ve bu şiddetin önlenmesi için mücadele ederken, bir de bu alanda saldırıya uğradıklarını dile getirdi.
 
Yaşamak için mücadele ettiklerini ifade eden Nur yaşamak için bir kez daha sokaklarda olup, isyanda olduklarını söyledi. Nur, "Her seferinde bu son olsun diyoruz,  son olmuyor. Neden? Kadın mücadelesi ile kazanılan 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi var. Toplum bu cinayetlere tepki gösteriyor. Bu cinayetlerin durmasına neden engel olmak ve 6284 sayılı yasa, İstanbul Sözleşmesi gibi kadınların yaşam güvencelerini uygulamak zorundasınız. Bizler, bu cinayetlerin sonu gelene kadar burada ve bu davaların takipçisi olacağız. Suç ortaklarını teşhir etmeye ve cezalandırılmaları için her gün isyan etmeye devam edeceğiz" diye ifade etti.