Tecavüz faili korucu 7 yıldır serbest

  • 09:02 21 Haziran 2020
  • Güncel
MARDİN - Midyat'ta 2013 yılında korucu Abdulkerim İşler tarafından tecavüze maruz kalan ve yaşadıkları nedeniyle intihara sürüklenen Nurcan Fidan’ın ailesi 7 yıldır adalet arıyor. Anne Rıfa, "Benim kızım mezarda ama buna sebep olanlar elini kolunu sallayarak geziyor. Adalet gelirse gözümün yaşı biraz diner” dedi. 
 
Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Hanlar (Xanika) köyünde korucu Abdulkerim İşler tarafından tecavüze maruz bırakılan Nurcan Fidan (20), 2 Temmuz 2013 tarihinde evde bulunan av tüfeğiyle yaşamına son verdi. Nurcan'ın ailesi ise 7 yıldır adalet arıyor. İki kez suç duyurusunda bulunmalarına rağmen korucunun bir kez bile gözaltına alınmadığını ve olayın üstünün kapatıldığını ifade eden anne Rıfa Fidan, “7 yıldır durmadan gözyaşı döküyorum. Buna sebep olan kişi ise her gün arabasıyla kapımın önünden geçiyor” diye belirtti.
 
'Elini kolunu sallayarak geziyor'
 
Nurcan’ın iki defa kaçırıldığını belirten Rıfa, “Kızım dayanamadı. Sürekli ‘neden tutuklamıyorlar’ diyordu. Yaşamını yitirdikten sonra bizler korucu ve akrabaları hakkında iki kere suç duyurusunda bulunduk ama bir şey olmadı. Kızım 7 yıldır o mezarda yatıyor ve biz de onun acısıyla yaşıyoruz" diye vurguladı.
 
'Yıllardır adalet bekliyorum'
 
Yıllardır beklediği adaletin gelmediğini ifade eden Rıfa, “Benim her gün canım yanıyor. Şikayete rağmen adam gözaltına bile alınmadı. Ben sadece adalet istiyorum. Başka bir talebim yok. Yıllar geçti ama halen adalet bekliyorum. Gözümdeki yaş ancak bu şekilde biraz diner. En azından şimdi adalet gelmesini ve tutuklanmasını istiyorum” diye konuştu.