Tecavüze uğrayan kadın: Ben sessiz kalmadım ama herkes sustu

  • 10:15 17 Temmuz 2020
  • Güncel
BATMAN - Uzman Çavuş M.O.’nun tecavüze uğrayan ve şüpheli şekilde yaralanan 18 yaşındaki kadının, annesine “Ben sessiz kalmadım ama kimse sesimi duymadı. Herkes sustu” dediği öğrenildi.
 
Batman’ın Beşiri ilçesinde dün şüpheli şekilde yaralanan ve Batman merkezde özel bir hastaneye kaldırılan 18 yaşındaki kadının hayati tehlikesi devam ediyor. Öte yandan dün yaptığımız araştırma kapsamında görüştüğümüz tanıklardan kadının yaklaşık 20 gün önce Siirt’te görev yapan uzman çavuş M.O. tarafından tecavüze uğradığı öğrenildi.
 
Aile karakola defalarca başvuruda bulundu
 
M.O.’nun kadını bayılttıktan sonra tecavüz ettiği ve kadının kendine geldikten sonra tecavüze uğradığını fark ettiği belirtildi. Annesinin anlatımlarına göre, tecavüzü fark eden kadın çığlık atarak yardım isterken, M.O.’ya “Seni şikayet edeceğim” dedi. Tecavüz faili M.O. ise “Nereye şikayet edersen et, kimse bana bir şey yapamaz. Daha önce de defalarca kez yaptım, kimse bir şey yapamadı” ifadelerini kullandı. Yine annenin anlatımlarına göre M.O. kadını, “Seni İzmir’e götüreceğim, orada seni satacağım. Bu halinle başka işe yaramazsın” diyerek tehdit etti. Bu olaydan sonra M.O.’nun kadını İzmir’e götürerek alıkoyduğu, bu sırada ailenin defalarca karakola ve resmi yerlere başvurduğu fakat dönüş alamadıkları da belirtilirken, kadının daha sonra ailenin baskısı sonucu Batman’a geri getirildiği söylendi.
 
‘Sessiz kalan herkes kızımın katilidir’
 
Kadının annesi, olaya ilişkin şu bilgileri verdi: “Karakola dilekçe verdik, şikayetçi olduk fakat hiçbir şey yapmadılar. Kimse sahip çıkmadı bize. Kızımız 20 gün dayandı, direndi. Mücadele etti. Sesini duyurmak istedi. M.O. kızımızı tehdit ediyordu. Daha fazla dayanamadı, yaşadıkları ağır geldi. Silah sesi geldi, gittim baktım kızım yerde kanlar içinde. Bağırdım, gözü daha açıktı. Sessiz kalan herkes kızımın katilidir. Adalet ve hukuk bu mudur? Kızım ölüyor ama hala herkes sessiz. Yolda hastaneye götürürken bilinci yerindeydi. Bana ‘Ben sessiz kalmadım anne ama kimse sesimi duymadı. Herkes sustu. Başka yol bırakmadılar’ dedi.”
 
Kadının hastanede tedavisi devam ederken, doktorların verdiği bilgiye göre kadının bilinci hala kapalı ve hayati tehlikesi sürüyor.
 
Yanı sıra fail M.O. Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.