Kongreya Star: Devrimin kazanımlarını koruyacağız

  • 14:53 18 Temmuz 2020
  • Güncel
HABER MERKEZİ -  Kongreya Star Rojava Devrimi’nin yıl dönümüne ilişkin açıklama yaptı. Açıklamda, "Devrimin tüm kazanımlarını koruyacağız" denildi.
 
Kongreya Star Koordinasyonu, 19 Temmuz Rojava Devrimi’nin yıl dönümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı. Devrimin yıl dönümünün kutlandığı açıklamada, Rojava Devrimi’nin Baas rejiminin asimilasyon, inkar ve imha politikalarına karşı halkların demokratik özgür birlikteliğinin inşası olduğu vurgulandı.
 
 Kadınların Rojava devriminde öncü olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, kadınların kurdukları eş başkanlık sistemiyle örgütlenme, siyasi, askeri ve toplumsal gibi tüm alanlarda yer aldığı kaydedildi.
 
Kadınların Rojava devrimine damga vurduğuna dikkat çekilen açıklamada, “İşgalciler karşısında büyük direniş gösteren Arîn, Warşîn, Bêrîvan, Roksan gibi yoldaşlar dünyadaki kadın mücadelesi için sembol oldular. O yüzden bugün işgalciler, Kuzey ve Doğu Suriye’de en çok kadınlara saldırıyor. Ancak Kongreya Star olarak tüm işgalci saldırılar karşısında Rojava devriminin kazanımlarını koruyacağımıza dair söz veriyoruz” denildi.